Wpis z mikrobloga

@sauron100vlog: Dyskotekę przenieśli do Rynku, po zamknięciu Polonii cała penernia przeniosła się tam, do samego serca miasta...
@slepowzroczny: Skończyli niby w grudniu 2013 ale do teraz jeszcze coś rzeźbią. Niedawno otworzyli także nowy PKS połączony z dworcem kolejowym.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Oto grzyb, który każdy turysta w Świdnicy powinien zobaczyć :) Niedaleko też jest miejscówka, która zwie się morwy i tam chodziliśmy za gówniaka na kremówki( ͡° ͜ʖ ͡°) i browary. A tak poważnie to w jeśli chodzi Ci o jakieś zdjęcia miejscówek to ja niestety nie dysponuje. Po raz ostatni byłem tam z dwa lata temu chyba. Upiłem się wtedy najokrutniej w życiu i wylądowałem chyba
sauron100vlog - @Zyd_Suss: Oto grzyb, który każdy turysta w Świdnicy powinien zobaczy...

źródło: comment_L9Z2sFARbqhcRHrwU3aFwWU88qmiooyQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Gotycka katedra św. Stanisława i św. Wacława. Początek budowy - 1330 rok. Początkowo miały być dwie wieże lecz ze względu na pożary miasta i zawieruchy wojenne poprzestano na jednej. Jest ona za to najwyższa na Śląsku - mierzy ok. 102 m (źródła podają 101,5-103 m). Zwieńczona jest renesansowym hełmem.

Z wieżą wiąże się ciekawa historia. Ówczesny wójt nazwiskiem Glogisch, chciał uświetnić dzień ukończenia wieży. Z tej okazji oddał z niej strzał z
fredperry - Gotycka katedra św. Stanisława i św. Wacława. Początek budowy - 1330 rok....

źródło: comment_8WV4dioabZnUTdwq3JLIloV8g4P9QKYy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz