Wpis z mikrobloga

TLTR: Xioami Mi4, Xiaomi MI4c czy OnePlus X ?? Czy w Poznaniu jest gdzieś miejsce w którym mogę przymierzyć Xiaomi?

Mireczki od około miesiąca zastanawiam się nad zakupem telefonu. Obecnie jestem użytkownikiem low lvl szajsunga na andku 2.x ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc pora na diametralne zmiany.

Już prawie wciągnąłem LG Nexus 5, chociaż myślałem tez nad Nexus 4. Zależało mi przede wszystkim na czystym andku i wydatku do 1k zł. Jednak minusem tych dwóch jest to że nowych już nie uświadczysz. W trakcie poszukiwań natknąłem się na Xiaomi, który bardzo polubiłem za zajebisty stosunek jakość/cena, prosty i funkcjonalny design oraz ponoć zajebiste MIUI. Mój wybór padł na Xioami Mi4 lub Xiaomi MI4c. Z tego co widzę czarna wersja 64GB Mi4 jest prawie nieosiągalna, a w związku z tym że telefony te nie mają slotu pamięci chciałbym model z jak największą wbudowaną. W przypadku MI4c czarny 32GB jest łatwo osiągalny.

Jara mnie strasznie design Mi4, chociaż ma nieco słabsze bebechy niż Mi4c, a i cena jest na podobnym poziomie, choć jest to już roczny telefon. Za Mi4c przemawia to, że jest to nowy model i ma silniejsze bebechy. Przeorałem sporo forów i recenzji, i pojawiły się głosy co do przegrzewania się obu modeli oraz że wyświetlacz jest tak zaprojektowany że jego uszkodzenie (pęknięcie) uniemożliwia dalsze korzystanie z telefonu. Z chęcią zatem posłucham Mirków użytkujących Mi4 i Mi4c, co mają do powiedzenia w tym temacie. Plusy, minusy, coolstory, pasta :D wszystko ;) Jeśli jest tu ktoś kto miał zarówno Mi4 jak i Mi4c, to nawet na piwko zaproszę żeby wyciągnąć osobistą recenzję ;).

W międzyczasie natknąłem się też na OnePlus X, który lada dzień będzie miał premierę. Przemawia za nim super design, ale nie doszukałem się jeszcze żadnej konkretnej recenzji, więc ciężko cokolwiek sensownego powiedzieć o tym telefonie. Dlatego wziąłem jeszcze na wstrzymanie i w międzyczasie zapytam wypokowych użytkowników Mi4 i Mi4c o szczere opinie :) Ten wykop tylko utwierdził mnie w przekonainiu, że Xiaomi w dobrym kierunku brnę z przemyśleniami na temat przyszłego telefonu.

Jako że dałem sobie jeszcze trochę czasu, to może znajdą się poznańskie Mirki, które dadzą pomacać Mi4/Mi4c? Chyba że telefony te można nabyć w jakiś budach gsm, to proszę o namiary.

Z góry dzięki z opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#telefony #chinskiecuda #gsm #xiaomi #mi4 #oneplus #oneplusx #poznan #miui #android #pytanie #pracbaza
  • 41
niestety dałeś się wyruchać, bo da się sprowadzić z Chin, ponoć do tygodnia czasu maks, a trwa to najczęściej 3-4 dni za ok 1,1 klocka za wersję 32GB.


@madstorm: (,) Chociaż tyle, że mam podobno gwarancję i serwis sprzedawcy w Polsce. Tylko, że gwarancję (sprzedawcy) pewnie straciłem, bo na karcie gwarancyjnej był zakaz wgrywania custom romów a pierwsze co zrobiłem to reflash. Co prawda tylko zamieniłem MIUI
@Don_Cruzado: Nie jestem pewien czy ten zabieg eliminuje gwarancję, warto sprawdzić na forum MIUI Polska. Tak się składa że serwis gwarancyjny telefonów zakupionych na ibuygo.com jest też w Polsce: https://ibuygou.com/europe-smartphone-repairs/

Fakt Janusz zarobił. Następnym razem po prostu przeruchaj Gógla w poszukiwaniu prawdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli można ugrać 300 cebulionów na niewiedzy Mireczków, to może jest to też dobry pomysł na byznes? #januszebiznesu
@BetonowyBrodaczBezAfro: gdyby Mi4c miał taki wygląd jak Mi4 to już pewnie byłoby pozamiatane, chociaż odnośnie wyglądu sporo namieszał mi w głowie OnePlus X ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dupa tam, musiałbym móc je pomacać, nie lubię kupować kota w worku. To tak jak z cyckiem, co z tego że widzisz jak leży w staniku (lub bez :D) pod bluzką, dopóki go nie chwycisz nie wiesz jak leży w
@madstorm: jakiś czas temu stanąłem przed podobnym wyborem, u mnie skończyło się to wyborze Letv x600.
telefon jest wykonany znakomicie i pomimo dużego rozmiaru jest wygodny w użytkowaniu. Ogólnie mogę powiedzieć, że w codziennym użytkowaniu daję mu duży plus, ale jest jedna rzecz która mnie "uwiera", choć zdawałem sobie sprawę z tego od samego początku.
Mianowicie jest do brak slotu na karty micro SD. Myślałem, że gdy zamówię wersję wersję 32