Wpis z mikrobloga

TLTR: Xioami Mi4, Xiaomi MI4c czy OnePlus X ?? Czy w Poznaniu jest gdzieś miejsce w którym mogę przymierzyć Xiaomi?

Mireczki od około miesiąca zastanawiam się nad zakupem telefonu. Obecnie jestem użytkownikiem low lvl szajsunga na andku 2.x ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc pora na diametralne zmiany.

Już prawie wciągnąłem LG Nexus 5, chociaż myślałem tez nad Nexus 4. Zależało mi przede wszystkim na czystym andku i wydatku do 1k zł. Jednak minusem tych dwóch jest to że nowych już nie uświadczysz. W trakcie poszukiwań natknąłem się na Xiaomi, który bardzo polubiłem za zajebisty stosunek jakość/cena, prosty i funkcjonalny design oraz ponoć zajebiste MIUI. Mój wybór padł na Xioami Mi4 lub Xiaomi MI4c. Z tego co widzę czarna wersja 64GB Mi4 jest prawie nieosiągalna, a w związku z tym że telefony te nie mają slotu pamięci chciałbym model z jak największą wbudowaną. W przypadku MI4c czarny 32GB jest łatwo osiągalny.

Jara mnie strasznie design Mi4, chociaż ma nieco słabsze bebechy niż Mi4c, a i cena jest na podobnym poziomie, choć jest to już roczny telefon. Za Mi4c przemawia to, że jest to nowy model i ma silniejsze bebechy. Przeorałem sporo forów i recenzji, i pojawiły się głosy co do przegrzewania się obu modeli oraz że wyświetlacz jest tak zaprojektowany że jego uszkodzenie (pęknięcie) uniemożliwia dalsze korzystanie z telefonu. Z chęcią zatem posłucham Mirków użytkujących Mi4 i Mi4c, co mają do powiedzenia w tym temacie. Plusy, minusy, coolstory, pasta :D wszystko ;) Jeśli jest tu ktoś kto miał zarówno Mi4 jak i Mi4c, to nawet na piwko zaproszę żeby wyciągnąć osobistą recenzję ;).

W międzyczasie natknąłem się też na OnePlus X, który lada dzień będzie miał premierę. Przemawia za nim super design, ale nie doszukałem się jeszcze żadnej konkretnej recenzji, więc ciężko cokolwiek sensownego powiedzieć o tym telefonie. Dlatego wziąłem jeszcze na wstrzymanie i w międzyczasie zapytam wypokowych użytkowników Mi4 i Mi4c o szczere opinie :) Ten wykop tylko utwierdził mnie w przekonainiu, że Xiaomi w dobrym kierunku brnę z przemyśleniami na temat przyszłego telefonu.

Jako że dałem sobie jeszcze trochę czasu, to może znajdą się poznańskie Mirki, które dadzą pomacać Mi4/Mi4c? Chyba że telefony te można nabyć w jakiś budach gsm, to proszę o namiary.

Z góry dzięki z opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#telefony #chinskiecuda #gsm #xiaomi #mi4 #oneplus #oneplusx #poznan #miui #android #pytanie #pracbaza
  • 41
@madstorm: Poczekaj na MI5 krążą plotki że pojawi się przed końcem roku a też ma mieć snapa 801. Co do "szałmi" mam redmi note 2 i naprawdę polecam ich telefony nic nie tnie nie zamula. A miui jest genialna nakładką z mnóstwem opcji konfiguracyjnych. Z resztą jeżeli zakupisz MI4 też będziesz zadowolony.
@madstorm: t. posiadacz Mi4c od tygodnia. Sprzęt za tę cenę jest rewelacyjny. Słabo mi idzie z pisaniem recenzji, ale wypunktować zawsze coś mogę:

+ stosunek cena jakość - rewelacja
+ telefon jest elegancki, przynajmniej wersja szara
+ wykonanie jest bardzo solidne, niemające nic wspólnego ze stereotypem słabej chińskiej jakości
+ przyciski systemowe (menu, home, back) pod ekranem
+ aktywne krawędzie - stukanie kciukiem 2 razy w lewą lub prawą krawędź działa
@Don_Cruzado: sporo info z pierwszej ręki, dzięki!
Czyli jednak bateryjka w tym modelu jest na dzień max półtorej...troszkę szkoda. Ponoć telefon sporo żre na czuwaniu i jest to też wymieniane jako minus w internetach.
Gdzie nabyłeś i po ile cebulionów?
Dobrałeś jakieś akcesoria?
@madstorm: Na czuwaniu (wi-fi i reszta off) spada ok. 1% na 2 godziny. Nawet nie wiem dokładnie, raz tylko tak mniej więcej przeliczyłem, w każdym razie nie przeszkadza nic. Z baterią tak jak pisałem - tak jest już chyba wszędzie. Ale i tak lepiej od Zenfone 2, bo w prawie każdej recenzji jest narzekanie na baterię, a przy Xiaomi tego nie było praktycznie wcale. Z kupnem to pewnie dałem się wydymać
@madstorm: Powiem tak, te 5,5" w redmi note 2 jest do wytrzymania po paru dniach przyzwyczaiłem się do wielkości, telefon jestem w stanie obsłużyć jedną ręką, a nie mam jakiś super olbrzymich dłoni
@madstorm: o mi5 nic nie wiadomo poki co, wszyscy twierdza ze bedzie na snapie 820 i na tym konczy sie powszechna wiedza. Reszta to spekulacje, lacznie z data premiery przedzial od grudnia do kwietnia.

Co do mi4 pamietaj ze to jest roczny model.
Obecnie w zwiazku z premiera mi4c i niby zblizajacym sie mi5 cena jego leci dosc gwaltownie.
Mi4 jest w wersji 16gb i 64gb, ta ostatnia biala kosztuje 300$
@madstorm: A przypadkiem One Plus X nie będzie kosztował za dużo? Tak samo jak Mi5? Jak kupiłem ostatnio Mi4c z przesyłką DHLem, ubezpieczeniem od Vatu i hartowanym szkłem za 1180 pln na Ibuygou. Cała transakcja trwała tydzień. Z Chin telefon leciał 3 dni. Przesiadłem się na niego z jakiejś zabytkowej Nokii. Jestem zachwycony, w tej cenie raczej nie da się kupić nic lepszego. Gram na nim w Hearthstone'a i kilka pomniejszych
krolikwielepiej - @madstorm: A przypadkiem One Plus X nie będzie kosztował za dużo? T...

źródło: comment_N79dQKLY0jfYjbfTZ69ItJYiZ05qmKmn.jpg

Pobierz
@PurpleHaze: a to nie wiedziałem że czarnej 64Gb Mi4 nie było, to odpada, biały fon jest dla #rozowepaski ( ͡° ͜ʖ ͡°). Te 16Gb może okazać się za mało...a sam wiesz że slotu na karty nie ma więc lepiej się zabezpieczyć na przyszłość, podobnie z LTE. To chyba jednoznacznie eliminuje Mi4 w moim wyborze.

Jestem tego typu Mirkiem, że mógłbym w ogóle nie zmieniać telefonu póki bym
@madstorm: A ja mam mi4 od półtora tygodnia. Wybralem mi4 w stosunku do mi4c właśnie przez to wykonanie i że udało mi się wychaczyć za 218 dolarów z wysyłką z Europy.

plusów jest cała masa, o których czytałeś już. Napiszę Ci minusy z mojej perspektywy.

- mały ekran (przesiadka z nokii 1320 ;)
- bateria trzyma dzień intensywnego użytkowania. Niestety, trzeba sobie dokupić powerbank xiaomi i trzymać w aucie/torbie. 1320 trzymała
@madstorm: co do intesywnego użytkowania - mam na myśli włączone non stop połączenie danych, wifi, ekran w słońcu przez przynajmniej godzinnego ciągłego użytkowania w ciągu dnia (taką mam pracę, związaną z sieciami w centrum miasta), dwie lub trzy partyjki hearthstone w ciągu dnia itd...