Wpis z mikrobloga

TLTR: Xioami Mi4, Xiaomi MI4c czy OnePlus X ?? Czy w Poznaniu jest gdzieś miejsce w którym mogę przymierzyć Xiaomi?

Mireczki od około miesiąca zastanawiam się nad zakupem telefonu. Obecnie jestem użytkownikiem low lvl szajsunga na andku 2.x ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc pora na diametralne zmiany.

Już prawie wciągnąłem LG Nexus 5, chociaż myślałem tez nad Nexus 4. Zależało mi przede wszystkim na czystym andku i wydatku do 1k zł. Jednak minusem tych dwóch jest to że nowych już nie uświadczysz. W trakcie poszukiwań natknąłem się na Xiaomi, który bardzo polubiłem za zajebisty stosunek jakość/cena, prosty i funkcjonalny design oraz ponoć zajebiste MIUI. Mój wybór padł na Xioami Mi4 lub Xiaomi MI4c. Z tego co widzę czarna wersja 64GB Mi4 jest prawie nieosiągalna, a w związku z tym że telefony te nie mają slotu pamięci chciałbym model z jak największą wbudowaną. W przypadku MI4c czarny 32GB jest łatwo osiągalny.

Jara mnie strasznie design Mi4, chociaż ma nieco słabsze bebechy niż Mi4c, a i cena jest na podobnym poziomie, choć jest to już roczny telefon. Za Mi4c przemawia to, że jest to nowy model i ma silniejsze bebechy. Przeorałem sporo forów i recenzji, i pojawiły się głosy co do przegrzewania się obu modeli oraz że wyświetlacz jest tak zaprojektowany że jego uszkodzenie (pęknięcie) uniemożliwia dalsze korzystanie z telefonu. Z chęcią zatem posłucham Mirków użytkujących Mi4 i Mi4c, co mają do powiedzenia w tym temacie. Plusy, minusy, coolstory, pasta :D wszystko ;) Jeśli jest tu ktoś kto miał zarówno Mi4 jak i Mi4c, to nawet na piwko zaproszę żeby wyciągnąć osobistą recenzję ;).

W międzyczasie natknąłem się też na OnePlus X, który lada dzień będzie miał premierę. Przemawia za nim super design, ale nie doszukałem się jeszcze żadnej konkretnej recenzji, więc ciężko cokolwiek sensownego powiedzieć o tym telefonie. Dlatego wziąłem jeszcze na wstrzymanie i w międzyczasie zapytam wypokowych użytkowników Mi4 i Mi4c o szczere opinie :) Ten wykop tylko utwierdził mnie w przekonainiu, że Xiaomi w dobrym kierunku brnę z przemyśleniami na temat przyszłego telefonu.

Jako że dałem sobie jeszcze trochę czasu, to może znajdą się poznańskie Mirki, które dadzą pomacać Mi4/Mi4c? Chyba że telefony te można nabyć w jakiś budach gsm, to proszę o namiary.

Z góry dzięki z opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#telefony #chinskiecuda #gsm #xiaomi #mi4 #oneplus #oneplusx #poznan #miui #android #pytanie #pracbaza
  • 41
@pw1: Raczej bez zarzutów, ale ja nie mam zbyt wygórowanych wymagań, nie gram w gry na komórce, korzystam z niewielu aplikacji. MIUI jest dobrze spolszczone, aczkolwiek jest jakiś problem z aktualizacjami polskimi, także od dawna nie robiłem.

Bateria trzyma nawet 4-5 dni jeśli używasz telefon do podstawowych rzeczy i masz dobrze ustawiony profil zarządzania energią i sieciami.

Na telefonie mam szkło + sylikonowe etui - spełniają swoją rolę.