Wpis z mikrobloga

ASUS K501LX w wersji z i5 lub i7? Jak wrażenia? Czy jest coś porówywalnego w lepszej cenie lub coś lepszego na tej samej półce cenowej?:


@Basileus: to jeszcze zależy w jakiej cenie go rozpatrujesz, i5u i i7u to wciąż niskonapięciowe procesory, 950m jest tutaj na ddr3.
@Pustulka: Dzięki. Chodzi mi o ok 3500-3700 zł. Szukam maszyny uniwersalnej - do pracy (głównie excel i soft ekonometryczny) oraz gier (ale bez przesady - nie upieram się na Wiedźmina 3 w max detalach). Zależy mi na rozdzielczości 1920x1080. Czy to prawda, że Lenovo to tragedia?
Chodzi mi o ok 3500-3700 zł.


@Basileus: no to na pewno bym go nie wziął.

Czy to prawda, że Lenovo to tragedia?

y50-70 nie jest złe, ale serwis faktycznie nie najlepszy, temperatury powierzchni klawiatury też nie należą do najniższych, matryca IPS raczej słabsza, ma też pewne problemy z zawiasami, ale też nie każdemu się zdarza. Całkiem udana multimedialna konstrukcja, najlepiej by było jeszcze znaleźć wersje z matrycą samsunga: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/11750762
To może lepiej wziąć tego N551JM


@Basileus: Myślę, że tak szczególnie gdybyś znalazł wersję z matrycą samsunga, w niektórych sztukach zdarzają się piszczące/brzęczące cewki pod niskim obciążeniem jak np. otwarcia zdjęcia, ale podobnie jak u lenovo nie trafia się to w każdej sztuce.
@Basileus: w zadowolenie też już nie mają?

Wiesz może, czy to chwilowy przestój czy wycofanie modelu z obiegu

Wycofanie to były ostatnie sztuki, jakiś czas został zastąpiony przez N551JW, a ten już za niedługo powinien zostać przez wersje na skylakach.