Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam zamiar kupic psa-labradora. Najlepiej zeby byla hodowla zarejestrowana w ZKwP. Wiem, ze szczeniaki z takiej hodowli sa bardzo drogie minimalny koszt to 1500.
I tu moje pytanie, czy ktos z Was ma moze labradora z hodowli bez rejestracji? Labradory maja skłonność do chorób min. dysplazji. Czy jak zakupie psa "nie wystawowego" bo taki mi nie potrzebny, to jakie jest prawdopodobieństwo ze on mi zachoruje?
#kichopyta #psy #kiciochpyta
  • 16
@gozi86: Jak chcesz psa "niewystawowego" to popytaj po hodowlach ZKwP, często w miocie się zdarzy szczeniak z wadą go dyskwalifikującą z wystaw (np. inny kolor jednego oka, jakaś plamka większa niż x mm). Hodowcy o tym wiedzią i sprzedają je po niższej cenie (ok. 1000 zł afair).

Powiem ci tyle, że w żadnym stopniu nie opłaca ci się oszczędzać na psie. Pies taki jak labrador bez badania przodków pod kątem różnych
@gozi86: nie wystawowy moze byc bo hodowca widzi ze jest jakis nieproporcjonalny, ma cos z ogonem, lapka, jajka mu nie wyszly itp
Nie znaczy to ze pies bedzie chorowal. Napewno cena tez bedzie mniejsza.
@gozi86: a co ma rejestracja psa i jego rodowód do stanu zdrowia? jak będziesz dbał do będzie zdrowy. Jak zauważysz jakieś zmiany idziesz, robisz badania, leczysz.
Mam labradora goldena - 11 letniego, zero problemów. Ważne, żeby systematycznie pilnować - stanu skóry, oczu, uszu. Na wszelkie zmiany reagować. Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego.
@gozi86: wejdź na pupileo w dział labradory. Kupując peta bo tak sie określa psa z metryka związku ale niewystawowego nie kupujesz psa chorego a psa ktory nie spełnia wzorca, a to za mały, za duży złe kolory, oczy, nos itp. Co do dysplazji u 8 tygodniowego szczeniaka cieżko stwierdzić, ale ważne zeby rodzice byli prześwietleni i wolni od choć nie daje to 100% pewności a pózniej kwestia nie nadwyrężaniu psa, nie
@atna-nefarious: ma to ze pseudo czesto wała masówkę na kasę i choćby inbred wała po całości. Oczywiscie, ze rodów psa ma wpływ na niego, przeciez to czesto naście pokoleń wstecz udokumentowane. Pseudo czesto rozmnażają psy ktore nigdy nie powinny mieć miotów.
@gozi86: Pozwolę sobie wkleić swój post na podobny temat, tylko że chodziło o dobki - tak jak pisal empeash , bierz pieseła z hodowli zkwp i poszukaj peta, jeżeli zależy Ci na niższej cenie :-)

Ok, do rzeczy. Pytasz o rodowód - do 2012 roku (jeżeli się nie pomyliłem) była jedna wielka wolna amerykanka w psim świecie. Każdy kto chciał mógł sobie zrobić szczeniaki i sprzedawać na targowiskach, pod sklepami itp...
@gozi86: Mam labradora prawdopodobnie z pseudohodowli. Prawdopodobnie, ponieważ wtedy jeszcze tym się nie interesowałam, ba, nie wiedziałam w ogóle o istnieniu czegoś takiego (bije się w pierś, mea culpa). Na szczęście dysplazji nie ma, jednak pojawiły się inne problemy ze stawami, których nie da się wyleczyć na stałe. Każda dobra hodowla powinna na Twoje życzenie przedstawić Ci skłonności genetyczne do chorób dziedzicznych do kilku lat wstecz, więc warto próbować.
+ zachęcam
via Android
  • 0
@empeash: duzy pies potrzebuje duzo ruchu to logiczne. Po za tym jak ktos sie decyduje na psa, to powinien wiedziec ze trzeba sie nim zajmowac i nie chodzi mi o dawanie zarcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gozi86: Polecam sprawdzić na facebooku: Labradory.info oraz Fundacja Pomocy Labradorom PRIMA - to są organizacje, które zajmują się adopcją labradorów. Niestety jeszcze nikt nie wymyślił sposobu, żeby psy w ogóle nie chorowały ( ͡° ʖ̯ ͡°)