Wpis z mikrobloga

@womabo: @Billybob: ja też tak kiedyś zalałem starą toyotę (na dystrybutorze z boku było ON;) I kapnąłem się po 20 km jak się zaczął krztusić. Spuściłem paliwo w warsztacie, wlałem ON i nie odpalał. Byłem 200 km od domu i nie wiedzialem co robić. Objechałem 3 warsztaty (jakiś napotkany człek mi pomógł) i powiedzieli, że silnik do wymiany itd. Stwierdziłem, że może ktoś mnie pociągnie do domu mimo
  • Odpowiedz
@yeloneck:

@forever__green: jakby ruszył i odjechał to by musiał czyścić wszystko i wymienić filtr - nie zapominaj, że jednak jestem różowym i w sprawach motoryzacji mogę się mylić
Ale pamiętam jak kiedyś znajomy nalał diesla do kosiarki benzynowej i ją zajechał, wszystko było do wymiany
  • Odpowiedz
@womabo: Teoretycznie paliwo się nie zmarnuje. Dodawaj tą mieszaninę do paliwa (do 10%) i nic się nie zmarnuje. Ja zimą dodaję 10% benzyny do diesla, żeby paliwo nie zamarzało. Na silnikach bez CR, to się sprawdza, to może i z CR będzie się sprawdzało.

Aha, benzyna jak wiadomo zmywa tłuste substancje, więc zbyt duża ilość benzyny w dieslu sprawia, że silnik jest gorzej smarowany. Małę ilości benzyny na to nie
  • Odpowiedz
@mariecziek @anonim1133: Ja tak kiedyś też zrobiłem kapnąłem się po wlanych 20 litrach zbiornik mam 80. Co zrobiłem ? Dolałem do pełna ropy. Przepalił cały bak bez problemy common rail. Nie zaobserwowałem spadku mocy ani niczego złego.

ps. też na śpiocha ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@womabo: Ja raz zaspany rano tankowałem, gadałem podczas tego z kumplem i zamiast patrzeć na kwotę, to patrzyłem na litry, coś dziwnie mi wolno leciało. Dobrze, że w miarę szybko się skapnąłem i miałem wystarczająco dużo pieniędzy w portfelu xD
  • Odpowiedz
@yeloneck: @forever__green: na pewno tak jest a nie odwrotnie? Zawsze mi się wydawało, że mniejsze szkody robi on w benzyniaku niż odwrotnie.
A swoją droga 350 za samo wypompowanie paliwa to W #!$%@? i jeszcze troche, już bym wolał gębą spuścić. xD
@womabo: pytałeś czy na stacji nie mają pompek do takich akcji? xD
  • Odpowiedz