Wpis z mikrobloga

@womabo: @Billybob: ja też tak kiedyś zalałem starą toyotę (na dystrybutorze z boku było ON;) I kapnąłem się po 20 km jak się zaczął krztusić. Spuściłem paliwo w warsztacie, wlałem ON i nie odpalał. Byłem 200 km od domu i nie wiedzialem co robić. Objechałem 3 warsztaty (jakiś napotkany człek mi pomógł) i powiedzieli, że silnik do wymiany itd. Stwierdziłem, że może ktoś mnie pociągnie do domu mimo odległości, więc
@yeloneck:

@forever__green: jakby ruszył i odjechał to by musiał czyścić wszystko i wymienić filtr - nie zapominaj, że jednak jestem różowym i w sprawach motoryzacji mogę się mylić
Ale pamiętam jak kiedyś znajomy nalał diesla do kosiarki benzynowej i ją zajechał, wszystko było do wymiany
@womabo: Teoretycznie paliwo się nie zmarnuje. Dodawaj tą mieszaninę do paliwa (do 10%) i nic się nie zmarnuje. Ja zimą dodaję 10% benzyny do diesla, żeby paliwo nie zamarzało. Na silnikach bez CR, to się sprawdza, to może i z CR będzie się sprawdzało.

Aha, benzyna jak wiadomo zmywa tłuste substancje, więc zbyt duża ilość benzyny w dieslu sprawia, że silnik jest gorzej smarowany. Małę ilości benzyny na to nie wpływają
@womabo: Ja raz zaspany rano tankowałem, gadałem podczas tego z kumplem i zamiast patrzeć na kwotę, to patrzyłem na litry, coś dziwnie mi wolno leciało. Dobrze, że w miarę szybko się skapnąłem i miałem wystarczająco dużo pieniędzy w portfelu xD
@womabo: Kumpel opowiadał, że kiedyś jego ojciec przez pomyłkę wlał ON do Fiata 125p i odpalił bez problemu. Miał jakby trochę mniej mocy i chodził nierówno, ale za to dostał samozapłonu i nie dało się go zgasić kluczykiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hpiotrekh: tak jest, ponieważ diesel ma inną charakterystykę, więc zalepi wszystko w benzyniaku, jak benzyne do diesla wlejesz i zrobisz mieszankę, to w starszych autach nawet nie trzeba zlewać. Przepali i po problemie.
@womabo: Przecież pompkę masz już przy baku. Trzeba było wejść pod spód, odpiąć wężyk i #!$%@?ć rozrusznikiem aż by wylała wszystko xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeden mireczek dzisiaj pisał, że dostał 80 litrów benzyny z jakimiś 6% diesela za free xDDDD

Za PO takich akcji nie było xD
@womabo: Nie no, wiadomo. Tak sobie śmieszkuje. I tak dobrze, że nie ruszyłeś.
Kumpla ojciec pojechał a6 3.0tdi na benzynie to nie dość, że stanął mu na drodze. automat quattro wiec z holowaniem #!$%@?, to jeszcze musieli mu czyścić to i tamto (nie wiem co, nie znam się xD)
Wyszło mu raczej więcej niż 350 xD
@looongier: To nie Janusz położył 4 warsztaty, tylko w warsztatach pracują #!$%@? i naciągacze. To nie jest tak jak na wypokie piszo "specjaliści hurr durr, zrobio wszystko, przecież nie będę sam koła odkręcał". Przyznałeś im się, że jesteś przyjezdny, a przyjezdnemu zależy, żeby wrócić do domu za wszelką ceną. No to pomyśleli, że mają frajera i chcieli skroić cię na 4-5 tysięcy.
@looongier: podobnie miałem jak zerwał mi się pasek rozrządu, laweta odwiozła mnie do ASO, tam 1000zl, podziękowałem i podholowalem samochód do przydomowego warsztatu, za wymianę paska zaśpiewali coś koło 80zl jak dobrze pamiętam... Nawet mi gość tłumaczył jaki myk robią w ASO czasami, zaspiewaja na początku 1000zl, zgodzisz się, przychodzisz odebrać samochód a tam super nowina, udało się zrobić za 800zl, zadowolony nawet nie myślisz się targować czy spuszczać z ceny