Wpis z mikrobloga

@Leinnan: A GDZIE SLACKWARE?
Fajne :P Chociaż widzę, że Fedora znowu nie może zdecydować się co do swojego menadżera pakietów. Kiedyś używało się RPMa, a paczki z neta ciągnęło ręcznie, potem yum, a teraz dnf
@vxrd: Tak jak myślałem, pierdoły. Ale czego można po Red Hat się spodziewać, skończyli się odkąd zaczęli LGBTQWERTYUIOP ściągać i dawać im hajs większy niż reszcie pracowników
@fervi: GNOME nie splajtowało, tylko miało trudności finansowe, za rozwój GNOME nie jest odpowiedzialny Red Hat tylko GNOME Foundation, nie było żadnego ściągania LGBT tylko program staży dla kobiety w projektach FOSS (Outreachy), ten program cały czas działa i to nie tylko w GNOME Foundation ale też np. w Mozilli, Debianie i innych projektach FOSS. Chyba nasłuchałeś się jakiegoś radia Erewań

Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio
@vxrd: Zapomniałeś, że projekt Outreachy nie ograniczał się do kobiet płci żeńskiej (co już śmiesznie brzmi). A Red Hat mocno finansuje Gnome, nawet programistów wysyła. Przez to Gnome upadł, gdzie po wersji 2.32, z najlepszego środowiska spadło do najgorszego.

Miało trudności finansowe to mało powiedziane, przeje**** całą kasę, tylko dzięki społeczności, która coś zapłaciła istnieją.

Ja tam czekam aż Red Hat pierdzielnie. Będzie święty spokój
@fervi: To już ich sprawa czy i jak weryfikują czy ktoś się kwalifikuje do Outreachy. GNOME Foundation jest finansowane przez wiele różnych firm i organizacji m.in. przez Red Hat ale też Google, Intel, Suse, IBM, FSF. GNOME nie upadło, dalej jest jednym z najpopularniejszych środowisk graficznych. Nic nie wskazuje na to, żeby firma Red Hat miała upaść, nie słyszałem o żadnych kłopotach finansowych.