Wpis z mikrobloga

@Norwag93: Wiedziałem, że jak zacząłeś używać sformułowania o pieczeniu dupy po czym stwierdziłeś, że mi nie odpiszesz i w ogóle cię to nie obchodzi- to jest dokładnie odwrotnie, jak to zwykle bywa ;) Przeczytałeś moją odpowiedź wbrew zapowiedziom i mało tego- tak cię to ruszyło że aż pofrunęło na mirko ;) Czyli jesteś strasznie niepewny swojego stanowiska. Czekamy na opinię.
@guilmonn: jestem w 100% pewny swojego stanowiska.

Jeśli ktoś przedstawi naukowy dowód na to że czarna dziura emituje światło, to wsadzę sobie swój telefon w dupę i usunę konto. Nie promieniowanie Hawkinga to nie jest światło jeśli chcesz się doszukiwać czegokolwiek.
@guilmonn: @Norwag93: Moim zdaniem to kłócicie się o pierdołę. To czy czarna dziura świeci to tak jakby się kłócić o to czy świeci żarówka, czy żarnik. Bez sensu. Materia krąży wokół czarnej dziury, nabiera energii zamienionej na światło i różnego rodzaju promieniowanie. Ten precedens, czyli "dysk akrecyjny" jest efektem działania czarnej dziury, nie jej częścią. Finito.
Czarna dziura nie emituje światła. Światło pochodzi z materii wokół czarnej dziury, a przyspieszenie tej materii jest wynikiem wpływu grawitacyjnego czarnej dziury. Odległy obserwator zaobserwuje bardzo jasny obiekt. Dlatego napisałem, że czarne dziury świecą. Tylko tyle i aż tyle. Ty się wsadziłeś w temat, jak świnia w pomidory, i zacząłeś jątrzyć na temat semantyki, której używa się również w naukowych opracowaniach. Każdy wie, co autor ma na myśli, gdy autor juz wytłumaczy
@Norwag93: Teraz to myślę, że po prostu masz chętkę na kłócenie się. Gdzie widzisz, że obrażam kogokolwiek dorobek naukowy? Powiedziałem, że pierdołą jest wasza kłótnia. Czytaj ze zrozumieniem.
@guilmonn: cały czas udowadniałeś że czarna dziura świeci, pamiętaj że wciąż możesz się odegrać, napisałem poważnie:

Jeśli ktoś przedstawi naukowy dowód na to że czarna dziura emituje światło, to wsadzę sobie swój telefon w dupę i usunę konto
@Norwag93: wyobraziłem sobie ciebie na randce. Dziewczyna stwierdziła, że dziś pięknie księżyc świeci. Dostaje z liścia, bo księżyc nie emituje światła sam w sobie. Randka skończona, a twoja cnota po raz kolejny obroniona.
@Norwag93: http://guardianlv.com/2013/11/black-hole-discovered-which-emits-brilliant-light/

When a recently-discovered black hole was discovered which emits brilliant light, scientists were baffled, and scrambled to explain how a black hole could shine with such brilliance. According to a new study, the black-hole system called ULX-1 in the nearby Pinwheel Galaxy is twice as bright as astronomers had believed one could ever be.
The Pinwheel Galaxy (or M101) is 22 million light-years from Earth. The amazing brightness of
@guilmonn: Tak, ale cała dyskusja dotyczy tego czy czarna dziura emituje światło i czy ona sama świeci. Przez te wszystkie posty właśnie na to czekałem. Światło pochodzi sprzed horyzontu zdarzeń a nie od czarnej dziury. Czyli czarna dziura w świetle fizyki nie świeci. Koniec.

Natomiast stwierdzenie

Czemu czarne dziury są pokazywane jako idealnie czarne obiekty? Toż to bardzo, bardzo jasne obiekty


jest błędne. Ponieważ czarna dziura, czyli to co jest za
Pobierz Norwag93 - @guilmonn: Tak, ale cała dyskusja dotyczy tego czy czarna dziura emituje ś...
źródło: comment_5pVJj8EA2QhIXp33AsAyrXaKSbaoIkHa.jpg
@Norwag93: @guilmonn:
No to ja dorzucę swoje trzy grosze.
Norwag, piszesz, że sama czarna dziura nie świeci. Czym zatem jest sama czarna dziura? Obstawiam, że w głowie masz obraz, że wszytko <= horyzont zdarzeń to czarna dziura. Jeśli tak to jedyną poprawną odpowiedzią jest:
"Nie można stwierdzić czy czarna dziura świeci" :)
Obaj panowie szastacie stwierdzeniem "świeci". Tak, czarna dziura emituje promieniowanie Hawkinga. Odpowiada ono z grubsza widmu promieniowania ciała