Wpis z mikrobloga

Obiecałem wam relację z debaty wyborczej dla okręgu 32 [ #sosnowiec #dabrowagornicza #bedzin #zawiercie #jaworzno ]

Trochę z tym zwlekałem, bo szczerze...byłem po niej tak zażenowany, że nawet mi się nie chciało, stąd obsuwa. Dlatego postaram się zrobić wersję skróconą. Byli przedstawiciele 6 z 8 komitetów ogólnopolskich. Nikt z PO, ani PSL nawet się nie pojawił. Z jedynek była Ewa Malik z PiSu, Danecki z Partii Razem, Charasim od Korwina i Chrobak od Kukiza. ZLEW reprezentował stary komuch Szarawarski, który startuje z czwórki, a Nowoczesną - Kasprowicz, ich "dwójka".

Debatę prowadził Adam Sojka z regionalnej TVP i jego muszę pochwalić, bo moderował i dobierał pytania bardzo dobrze. Zresztą pierwsze pytanie rozpoczął od zacytowania ekonomisty Jean-Baptisty Saya, że nie ma dobrych podatków- są jedynie bardziej lub mniej złe. Tego dotyczyło pytanie, które są złe, a które dobre. Już tutaj w zasadzie wszyscy polegli, bo zamiast odpowiedzi recytowali swoje propozycje programowe. Trochę mi to przypominało ucznia w szkole, który w odpowiedzi na pytanie usłyszał jakieś słowo klucz, w tym przypadku "podatki" i nagle zaczyna mówić wszystko to co mu przychodzi do głowy nie biorąc pod uwagi pełnej treści pytania.

Nie będę relacjonował pełnej treści odpowiedzi na wszystkie pytania, bo to moim zdaniem bez sensu. Napiszę tylko, że były pytania min. o system emerytalny, związek metropolitarny, pomysły na rozwój regionu, przyciągniecie ludzi do Zagłębia itd. Dodatkowo trzy pytania były losowane z sali(wcześniej trzeba było spisać pytanie na kartce i wrzucić do urny). Jedno było totalnie z dupy i dotyczyło tego "co Pan zrobi jako poseł w celu zmniejszenia zadłużenia miejskiego Aqua Parku".

Krótka ocena debatujących.

Malik(PiS) - typowa grażynka, recytowała głównie program partii i mówiła jak to źle za czasów Platformy. Błysnęła pomysłem na rozwiązanie problemu z Aqua Parkiem - "niech Pan Mittal zainwestyje, ma duże zyski i unika opodatkowania"

Szarawarski ZLEW - były działacz PZPR, wcześniej kilka kadencji w sejmie, ale w 2005 postawili mu jakieś zarzuty przy wałkach przy prywatyzacji, ale teraz odkurzony. Widać było większa obycie polityczne na tle konkurencji, ale poza niektórymi celnymi uwagi wykraczającymi poza program ZLEWu, przekładało się to raczej na polityczny bełkot niż coś konkretnego.

Kasprowicz - Nowoczesna - gdybym miał wskazać zwycięzce to chyba on. Był najbardziej merytoryczny i było widać doświadczenie zdobyte w wykładaniu na uczelni, ale ogólnie też bez wielkich rewelacji.

Danecki - Razem - młody hipster przyszedł w bluzie i NB na debatę(swoją drogą zawsze beka z wielkich antykapitalistów narzekających na wyzysk, krwiożercy kapitalizm, dyktat zagranicznych korporacji, nie przestrzeganie praw pracowniczych w krajach trzeciego świata, a później sami pomykają w butach za kilka stówek), co do debaty - poprawny. Miał jedno spoko human story z babcią, która wtopiła na kupowaniu akcji, raz zaorał kuca od Korwina, na tle reszty całkiem ok.

Charasim - Korwin - Historię kuca, która chce wprowadzić w sejmie monarchię już opisywałem http://www.wykop.pl/wpis/14753515/moj-boshe-jedynka-korwina-w-moim-okregu-x-http-mam/
W trakcie debaty rzucał typowy korwinizmami, wolny rynek odpowiedzią na wszystko. Strategia rozwoju dla regionu? Pff, nie no trzeba wolny ryneczek zaprowadzić, to zaraz będą inwestorzy. System emerytalny, no oczywiście w całości zlikwidować system przymusowych ubezpieczeń. Dał się lekko zaorać ziomeczkowi z Razem, bo oczywiście inwestorów miało przyciągnąć obniżenie podatków lokalnych, na co ziomek z Razem powiedział, że sam prowadzi firmę i podatki lokalne to ułamek kosztów i to nic nie da, a obok facet z Nowoczesnej zaczął mówić "no dokładnie" i było wykopfejs.png

Chrobak - Kukiz- no to już w ogóle dramat, nie wiem skąd się urwała ta kobita, bo na żadne pytanie nie była w stanie merytorycznie odpowiedzieć, poza sloganami, no trzeba działać, współpracować, żeby było dobrze. Niby Pani prokurator i szef związku zawodowego prokuratorów(wtf). No i błysnęła, że ministerstwo górnictwa trzeba do Katowic przenieść, szkoda, że nie ma takiego dx

Ogólnie dramat nie polecam. Pani od Kukiza poza skalą, na plus Kasprowicz i Danecki. Szarawarski i kuc od Korwina na kiepskim poziomie, babeczka z PiSu słaba.

Jak ktoś chce to może posłuchać całości, ale nie polecam :D
http://sosnowiec.info.pl/debata-polityczna-w-wyzszej-szkole-biznesu/

@top_czipsy, @Mitylos, @janek_kos, @flavisoto, @Trelik, @Chcialbym, @PatologiiZew, @mkong, @DywanTv, @Robertt240, @Lrrr, @Dacjan @Raberr

#polityka #4konserwy #neuropa #debata #zaglebie
SirBlake - Obiecałem wam relację z debaty wyborczej dla okręgu 32 [ #sosnowiec #dabro...

źródło: comment_0Rv5OFAqHomFqWpd3CL4GWkKc877vD6V.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@SirBlake: charism cienki jak dupa węża to wiedziałem od dawna xD szkoda ze Przemek w kato :( chyba charism, i tak nie wejdzie a korwinowi zawsze głos sie przyda xD

  • Odpowiedz
@DywanTv: @Lrrr: W sumie ten Kasprowicz jest okej, wykształcenie jest, doświadczenie w biznesie jest, publicystyka polityczna jest. Ale...Raz, że Nowoczesna, dwa z dwójki nie ma szans, bo Dolniakowa na bank zgarnie więcej głosów z jedynki, a podejrzewam, że sama reprezentuje poziom podobny do tej od Kukiza.

z Korwinem fakt, Charasim nie masz na mandat przy 5% to mnie pociesza dx
  • Odpowiedz
@babisuk: Nie skreśla, bo gdyby startował z jedynki i miał szansę na mandat, to pomimo tego bym zagłosował. Nigdy nie histeryzowałem na punkcie Nowoczesnej jako PO 2.0, bo uważam, że to jest bardziej projekt budowy nowego wcielenia Unii Wolności niż PO, takiej polskiej FDP, co widać patrząc po zaangażowaniu ludzi z Liberte czy Res Publici.

Co nie zmienia faktu, że nie przekonuje mnie ten projekt. Raz chodzi mi o samego
  • Odpowiedz
@SirBlake: w sumie Ciekawi mnie tak słaby zestaw reprezentantów na okręg sosnowiecki, największą kampanie na okręgu ma chyba PiS bo od cholery tego jeździ.
  • Odpowiedz
@babisuk: Nie, dlatego staram się głosować na ludzi, ale jak widać i to nie jest łatwe ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dlatego w ostatecznym rozrachunku będę musiał zdecydować się na głosowanie "taktyczne" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SirBlake: niestety muszę się zgodzić co do Charasima. Rozmawiałem z nim jakiś czas temu i co prawda wydaje się dobry chłopina, ale niestety wyraźnie można wyczuć, że w ciemno powtarza za Korwinem. Nie ma moim zdaniem własnego zdania popartego konkretnymi argumentami, a ślepo wierzy temu co krul głosi i większość swoich wypowiedzi to jakby cytował słowa Korwina.
Generalnie raczej nierealne poznać każdego kandydata na tyle by móc wybrać na prawdę
  • Odpowiedz