Wpis z mikrobloga

mam LCD 10.4" (realny obszar ~22 x 17cm ) - do przerobienia na dotykowy. Wolałbym pojemnościowy, ale i rezystancyjny od biedy będzie ok.
Nad LCD mam szybę hartowaną - mogę ją wyrzucić, mogę zastąpić, może zostać jako twarda podkładka pod dotykiem

Jakiś pomysł jak to zrobić maks budżetowo? Jakiś front od tabletu + uniwersalny kontroler dotyku na usb? Czy taniej niż od majfriendów ~20$ za sam dotyk, plus jeszcze kontroler, się nie da?

#elektronika #elektronikadiy #lcd #monitor #touchscreen @naprawalaptopow
  • 3
@hrumque: Raczej będzie ciężko, chyba że masz jakiegoś dawcę z którego możesz wymontować dotyk. Ale musiałbyś się biedzić z napisaniem kontrolera HID - o ile same biblioteki nawet na AVRy są dostepne, to gorzej z interpretacją, tzn wykrycia kiedy pojedyńcze kliknięcie, kiedy prawy. Ale da się to zrobić, kiedyś uruchomiłem samo ruszanie kursorem, potem projekt olałem (wina gównianego panelu, który potrafił sie rozkalibrować kilka razy jednego wieczoru...).
@MrDarkenRahl: kontrolera HID to nie zamierzam konstruować od zera, bo to sensu nie ma - są gotowe, np:
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-New-4-Wires-Touch-Screen-Panel-USB-LCD-Controller-Kit/723461684.html?ws_ab_test=searchweb201556_1_71_72_73_74_75,searchweb201527_4,searchweb201560_9
Aczkolwiek z powyższym są spore problemy, bo to chiński klon czipa, który zgłasza się jako "cośtam", i na najnowszym driverze do tego "cośtam" - nie działa, bo zostaje wykryty jako podróbka (coś jak afera z podróbkami ftdi). (Mam coś takiego wsadzonego do netbooka ;) )
W każdym razie - gotowe kontrolery dotyku
hrumque - @MrDarkenRahl: kontrolera HID to nie zamierzam konstruować od zera, bo to s...

źródło: comment_6boKnSP3tjRQAGJZEJGqAqLty8TuFFAk.jpg

Pobierz