Wpis z mikrobloga

@Niedowiarek: rozumiem, że dla kogoś progresja zaproponowana przez Razem jest przesadzona. Też należę do tych co uwazają to za bezsens. Ale #!$%@? HURR DURR 3/4 CEBULIONÓW ZABIERAJO to straszny rak content
  • Odpowiedz
@nieumiemtanczyc: ależ dokładnie tak to działa w UK na przykład. Mając minimalną nie płacisz podatku prawie wcale. I nagle każde wejscie powyżej oznacza, że zaczynasz płacić coraz więcej. Niby mając 13f/h zarabiasz dwa razy więcej, a dostajesz do ręki tylko 60% całości.
  • Odpowiedz
Podatek liniowy jest ekstremalnie niesprawiedliwy, nie wiem jak można tego nie rozumieć. 19% dla pani w biedronce to w #!$%@? więcej niż dla kulczyka.

@xeeeeeeenu: A czy Kulczyk korzysta z usług państwa w większym stopniu niż pani z Biedronki? Zużywa więcej asfaltu na drogach, częściej dzwoni po straż pożarną itp.?

  • Odpowiedz
MO wszyscy na tym skorzystamy jak Ty i ja zapłacimy nieco wyższy podatek, a osoba na kasie nie zapłaci go wcale albo bardzo mało


@nieumiemtanczyc: a czemu osoba na kasie ma płacić mniej niż ja? Dlaczego JA mam płacić więcej TYLKO dlatego, że zarabiam więcej?
  • Odpowiedz
@edgar_k: ponieważ też jest częścią społeczeństwa i nas stać na to by zapłacić ten wyższy podatek a jej nie. Czyli tak właśnie tylko dlatego, że jesteś mądrzejszy, fajniejszy, zdobyłeś lepszą pracę to masz się dorzucić więcej do puli
  • Odpowiedz
@nieumiemtanczyc:
Taa, ktoś pracuje w kasie na Macu, bez żadnych kwalifikacji, i zarabia 25k PLN rocznie (trochę ponad 2k miesięcznie)? Przy stawce liniowej, płaci niecałe 4.8 k podatku.

Ktoś jest uber programistą, wypalił se oczy i wyhodował mega kuca podczas tysięcy godzin nauki i zarabia 250k PLN rocznie? Na liniowym zapłaci 47.5k. Czyli płaci tyle, co dziesięciu makowców. Widzisz, @grzegorz-zielinski, taka ogarnięta osoba JUŻ I TAK dokłada się
  • Odpowiedz