Wpis z mikrobloga

Mirki, ostatnio mam straszną rozkminę związaną z #programowanie (bardzo nierealna, bo trzeba by do tego ultrakombajn, a nie komputer). Otóż, jakby hipotetycznie napisać aplikację, która tworzyłaby kolejno obrazki np.: 800x800pxl, z tym, że każdy następny różniłby się pikselem, wiecie - z palety barw RGB wychodzi że na jeden pixel wychodzi 255 * 255 * 255 kombinacji (na początek można użyć po prostu odcieni szarości), takich pixeli jest 800 * 800, więc ilość kombinacji jest ogromna, ale w pewien sposób ograniczona. I program stworzyłby wszelkie możliwe pliki. Wychodzi na to, że mielibyśmy cały świat obfotografowany, tylko nie wiedzielibyśmy co jest prawdą, a co nie. Rozumiecie? W naszej bazie byłby zdjęcia np. Jezusa Chrystusa, Kazimierza Wielkiego i innych, moglibyśmy zwiedzać Wiszące Ogrody Semiramidy, przedstawiałaby dokładną historię naszego życia, nawet to, że piszę w tej chwili ten post. Już sama wizja czegoś takiego mnie przeraża. Co sądzicie?
#pytanie #filozofia
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michael_: Napisałem kiedyś coś takiego. Problemy są 2:
Generując losowe piksele, trudno jest otrzymać realne zdjęcie. To jest tak zajebiście mała szansa, że nigdy mi się nie udało zauważyć nawet minimalnie realnego kształtu czegokolwiek.
Jeśli chcesz wygenerować wszystkie możliwości, potrzebujesz ogromnego dysku. Serio, zapełniłem tymi obrazkami 50 GB w całkiem niedługim czasie, bo samo generowanie jest cholernie łatwe i może być bardzo szybkie. U mnie to praktycznie było tożsame z
  • Odpowiedz
@michael_: zakładająć 50kb na taki plik potrzebne by było tylko około 9.8452992299091460528664163142039355060250599 × 10^4623806 petabajtów, w sumie to pebibajtów bo dzieliłem przez 1024 :P może jak już odkryjemy podróże międzygwiezdne z układu do układu to jakiś śmieszek informatyk zapuści takie oprogramowanie do wygenerowania wszystkich możliwych obrazów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ProgramistaHTML: raczej po prostu trza byłoby jakieś algorytmy do tego ogarnąć który by w
  • Odpowiedz