Wpis z mikrobloga

No i będę miał dzisiaj koszmary. Przeraziły mnie strasznie twarze tych "dzieci". Generalnie zgadzam się chyba najbardziej z korolukiem. To są ludzie tylko pod względem biologicznym. Osobiście nie nazwałbym człowiekiem czegoś, co jest mniej inteligentne i świadome od karalucha.
  • Odpowiedz
@MariuszJakistam: Poruszyłeś temat Stephena Hawkinga, zastanawiam się jak można porównywać te sytuacje? SH jest całkowicie a nawet ponadprzeciętnie świadomy, jedyne co ma niesprawne to ciało. Tutaj ta istota nie ma mózgu, świadomości, woli, nawet instynktów, puste ciało, mniej oznak życia wykazuje niż rośliny. Jedyne co ją z ludźmi łączy to pochodzenie. Wiem, że mocne i przykre, no ale niestety taka jest prawda.
  • Odpowiedz
@MariuszJakistam: Co do samej treści głównego wpisu w tym wątku mam bardzo mieszane uczucia, ale chciałbym się odnieść do odwoływania się w takich sytuacjach do człowieczeństwa - "przecież to ludzie".
Przy obecnej ilości ludzi na świecie, przy obecnej mentalnej degeneracji, przy obecnych w okół wszelkiego typu idiotach i ich rosnącej popularności dzięki ich idiotycznym pseudo-talentom, przy... Wymieniać mógłbym tak bez końca, a konkluzja jest taka, że aż smutno się robi, gdy w zasadzie należy się do tej samej grupy "stworzeń" - ludzi.
Mamy przeciwników kar śmierci - "nie mógłbym wytrzymać ze sobą, gdybym zgodził się na uśmiercenie jakiejś osoby".
Mamy zwolenników kar śmierci - "swoje pożyli, niech dadzą żyć innym", a jednocześnie chcą oddelegować obowiązek bezpośredniego uśmiercania skazańców na kogoś innego.
Mamy przeciwników skazywania ludzi na cierpienie, zwolenników "uzasadnionej" eutanazji.
Mamy obrońców życia za wszelką cenę, odbierzmy ludziom wolność - "bo przykro mi widzieć, jak cierpiący katusze człowiek ostatecznie
  • Odpowiedz
@kroxintu:Zobacz co oni tutaj wypisują na pierwszy ogien idzie @FilozofujacaCalka Lewak który broni imigrantów i krzyczy w sprawie MOWIE NIENAWISCI ...

No i będę miał dzisiaj koszmary. Przeraziły mnie strasznie twarze tych "dzieci". Generalnie zgadzam się chyba najbardziej z korolukiem. To są ludzie tylko pod względem biologicznym. Osobiście nie nazwałbym człowiekiem czegoś, co jest mniej inteligentne i świadome od karalucha.


Tak pisze poprawie polityczny lewak. Przeraziły go twarze chorych
  • Odpowiedz
@MariuszJakistam: nie wciskaj wszędzie lewactwa, bo widzę, że to już "argument" prawie tak uniwersalny, jak słynny "antysemityzm" czy "rasizm".
@CzerwonaPapryka1: mi tych rodziców zwyczajnie żal. Podejrzewam, że ich zachowanie to próba zamaskowania tej wielkiej tragedii. Sam pewnie zdecydowałbym się na aborcję takiego dziecka, ale przyszłoby mi to z wielkim trudem, a dla matki byłoby pewnie jeszcze większym bólem. Próbują jakoś sklejać sobie świat, odgrywając szczęście. Wyobraź sobie, co
  • Odpowiedz
@AntyBohater: to ja tylko dodam tak na szybko: oni mają trójkę dzieci. Pierwszy, syn, jest zdrowy. Kolejna ma mikrocefalie, o której nie wiedzieli zbyt prędko a na kolejną się zdecydowali, bo było 75% szans, że urodzi się zdrowa, w 22 tygodniu okazało się, że jednak nie będzie. (Naprawdę można to wykryć w usg szybciej? Serio pytam.)

Po co to piszę? Chyba po to, żeby powiedzieć, że te wszystkie filmiki, blog,
  • Odpowiedz
@Klopsztanga:

Szacunek dla tych rodziców, że wychowują te dzieci

Aż cztery słowa, które nie pasują do treści materiału: szacunek, rodzice, dzieci, wychowują.
Żyjesz iluzją, tak jak oni, jeśli w ten sposób to odbierasz. Twój własny mózg spłatał ci figla (im też).
  • Odpowiedz
@Klopsztanga: Nie neguję, że ich miłość czy siła są prawdziwe. Jednak doszło tu do błędnej ich alokacji. To właśnie mam na myśli, że mózg im spłatał figla. Na tej samej zasadzie czasem komuś zdarzy się zakochać w manekinie albo otoczyć rodzicielską miłością zwierzę bądź lalkę. Takie "spięcie na obwodach" w głowie.
  • Odpowiedz