Wpis z mikrobloga

@ninetyeight: Zależy jakiej firmy, kilka testowałem jeszcze jak bez dobrej diety ćwiczyłem.
@rafalinho007: Nie wszyscy mają czas na przygotowanie posiłków (i nie, to nie jest wymówka, sam miałem taki okres, że w niektóre dni nawet szejka z płatków owsianych i dodatków nie miałem czasu zrobić)
@K0B3: Znam sporo ludzi uprawiajacych kulturystyke w tym kilku mega zapracowanych i zaden z nich nie uzywa gainerow. Zagospodarowanie czasu, tak żeby ugotowac ten ryż czy kasze i usmazyc mięso to na prawde nie jest duży problem. Kwestia priorytetów.
@ninetyeight Gainer to:
- kiepskie żródło węgli (duzo cukrów prostych szkodliwych dla zdrowia i powodujacych znaczne wahania insuliny)
- praktycznie brak mikroelementów (witaminy, minerały)
- białko w nim zawarte zazwyczaj nie jest
@rafalinho007: Na co dzień owszem da się zagospodarować ale tak jak już pisałem są dni w których choćbyś chciał to nie dasz rady, widać nie mieli nigdy zapracowanego dnia.
A węgle proste nie są szkodliwe dla zdrowia, nie wiem gdzie to przeczytałeś. Nie wiem czy wiesz ale węgle złożone rozkładają się na proste. Szkodliwe może być tylko rozłożenie wszystkiego w nieodpowiednich proporcjach i w nieodpowiednim czasie.
Nie generalizuj tanich odżywek do