Wpis z mikrobloga

Ktoś jeszcze ma problem z Mozillą i Youtubem? Od kilku dni zauważyłem na PCie w domu i laptopie do pracy, że zawiesza się przeglądarka, gdy coś oglądam, albo w trakcie przełączania między video. Przeszedłem niedawno z Chroma, bo każdy zachwalał Firefoxa i mnie krew zalewa. Na jednym #windows10, i3, 4gb, a na drugim #windows81, i5, 6gb. Jakieś wtyczki nieaktualne? Wczoraj coś aktualizowałem, ale za bardzo nie pomogło. Ktoś wie w czym problem?

#pc #komputery #firefox
  • 11
@weeden: Zapewnie klatkuje w html5. Zainstaluj wtyczkę odtwarzania na stałe w flash. Na słabszym sprzęcie html5 w wyższej rozdzielczości potrafi nieźle przycinać. Procesor dostaje zadyszki.
@weeden: Sprawdź czy w systemie nie zagnieździł sie jakiś robak. Nic się samoczynnie nie powinno zepsuć. Czuję, że jakiś dodatkowy proces może powodować problemy. Ewentualnie dostawca internetu ma ewidentnie problemy, przetestuj łącze.
@moooka: Ostatnia ikonka tylko na czerwono, ale to przez to, że FF tego nie obsługuje.
@Endrius: Nie, no sterowniki są na pewno ok. Nie ma możliwości, że nie. W gry gram normalnie.
@The_DiceMan: Dostawców jest dwóch. Netia i T-mobile. Tylko przy FF tak się dzieje, to mnie wkurza, że znowu będę musiał powrócić do Chrome'a. A miało być tak pięknie...
@weeden: Ustaw w about:config poniższą dyrektywę na wartość true.

media.mediasource.webm.enabled
Odśwież stronę youtube i po rozpoczęciu odtwarzania kliknij prawym "Stats for nerds", ustawienie Mime Type:
powinno wskazywać - video/webm; codecs="vp9" - a na stronie http://youtube.com/html5 wszystkie kwadraty powinny być niebieskie. Wcześniej filmy odtwarzane były z formatu mp4, teraz za pomocą kodeka v9 webm, może to coś w Twojej sytuacji poprawi.

Nie napisałeś jaką masz kartę, warto też wgrać najnowsze sterowniki lub