Wpis z mikrobloga

@plumkajacy_kalafior: Oj tam, 9 letniego

Ech, nie rozumiesz. To nie jest architektura ARM. w Intelu jak czegoś nie ma to jest emulowane. Taki wiesz - programik, co emuluje podzespoły ARM. A ty chcesz zmusić wolny procesor do emulowania ARMa :P

Wiesz, mój kolega też nie narzeka. Tylko gorzej to chodzi niż "10 letni Android"
@fervi: ardonit nie jest tak funkcjonalny jak winda. nie wiem, mnie jakos ardonit nie przekonuje tym bardizej twoja gadka o 7 letnim procesorze śmigającym kiedy ja mam cortexa a9 krait 2x 1,2 ghz + 1 gb ram czyli znacznie lepszy proc niż ty i szału nie ma
@plumkajacy_kalafior: 4430 ma 4 lata. Jest to Cortex A9; podkręcony do 1.38GHz i ma 1GB Ramu.
W zasadzie to taka tegra 2 dla ubogich ... albo bogatych :D

Brakuje mocy na np. emulator DosBoksa (da się używać, ale przydałoby się, by było płynniej), DreamCasta, GameCube czy PlayStation 2
@fervi: tzn ja nie mam cortexa a9 bo tu gunwo bylo w lg l9 I a ja mam lg l9 II z

Qualcomm Snapdragon 400 8230AA
Zegar procesora: 1,40 GHz
Liczba rdzeni: 2
GPU: Adreno 305
Krait 300, 28 nm LP, LPDDR2 @533 MHz

czyli rownowazny do a12

co to masz na tym ti omapie? motorole jakąś ?
@plumkajacy_kalafior: Motorola Droid 4, na Andku 4.1.2 (Cyanogenmod nie wspiera niestety Webtopa).
Wszystko działa dobrze, ale jednak niektóre rzeczy działają lepiej na CMie; np. Mupen64plus (niektóre artefakty się tam nie pokazują).

Mój kolega na tym tablecie ma Mupena 64 i działa bardzo dobrze. Ale emulator Nintendo DS to strasznie kuleje, gdzie na Andku full performance. A ogólnie daje radę tamten tablet, ale nie do gier.

Ludzie pod Andka klepią, by gry
@fervi: na intel atomie sobie postawie heroesa 3 i gta san andreas i wiej mi nie trzeba xd
no i jeszcze nfs carbona i undergrounda 2 albo cs 1.6
nie przepadam za androidem i wyrabianiem konta na gmail by google mogl ci sledzic, wszystko co wklepiesz do preglądarki
@plumkajacy_kalafior: Poza NFSem to samo na Androidzie :P Ale już niebawem, bo cały czas to idzie do przodu

Konto Google jest opcjonalne, nawet go nie mam (znaczy mam, ale nie w Andku), nie używam też sklepu Google Play. Faktycznie, dostarczany jest spyware w tym momencie (pewnie w systemie też jest, ale bez stosownych kroków nie wydam paru k na czysty PC, smartfon i router - przynajmniej na razie).

Jeśli ktoś chce
@fervi: tja, ja widzialem jak na moim kraicie chodzi gta san andreas. Szkoda gadac panie..... minimalne ustawienia w 640x480 i ledwo ledwo 20 fps

pokaz mi tablet za 1 tys złz lepszym rocesorem niz 4 rdzeniowy intel atom bay trail xd
nie ma.
@plumkajacy_kalafior: Yhm, myślałem, że Intel ma coś więcej niż Z3745, miał mieć i7.
Więc z Intelem nic nie znajdę, spodziewałem się, że Intel daje swoje mobilne i3 - i7 do droższych tabletów (energooszczędne, niskonapięciowe).

Trochę mnie zawiedli. Więc powyżej pewnej ceny tylko ARM.
@plumkajacy_kalafior: Tylko nie mówiłem o pełnoprawnym i3, tylko tym wykastrowanym :P
Tylko jak popatrzyłem, to tablety za 400zł mają ten sam procesor co te za 1000zł. Według mnie to "śmieszne". Bardziej się opłaca wziąć ten Chuiwi niż jakiś za 1000zł.

Więc wybacz, myślałem, że Intel daje lepsze procki do droższego sprzętu
@fervi: wiem, że pisałeś o i 3ulv albo nawet o i3Y.
ten ostatni i3y to jest poziom inte atoma juz, tak słaby jest xd
dlatego pisze od początku o chuvi z atomem za 300-400 zl xd
Tylko mi w tym chuwi brakuje modemu 3g.
jakis inny model by się przydał.
no i martwi mnie tylko 2 gb ramu. i ciekai ile pamięci zostaje w tych 32 gb.... 10 gb ?
@fervi: ja w komóce z 4gb miałem 2 gb wolnego a w komorce z 8 gb mam 4 gb wolnego a nie 6 gb.... dziwne...
wiec ciekawi mnie ile zostaje z 32.
Najchętniej bym kupił coś na kształ AERA Switch 10 z modemem 3g za 500 zł ^^
MA fajny system mocowania klawiatury
Ta klawa w czuwi jest kiepska bo nie ma mocowania tylko po prostu leży i opiera sie na
@plumkajacy_kalafior: @fervi: zakupiłem tego tableta, rozmawialem z kimś kto go posiada i podobno śmiga prawidłowo i jest na czym czytać i ogladać filmy. Gry mnie nie bawią, czasem może jakieś 2048 i tyle. z 32 gb zostaje po 10 około na każdy soft jakoś tak plus minus to mają rozdzielone, czy tam windows ma nawet więcej. Puki co jako tablet "do pracy" mi wystarczy. Zwłaszcza że za takie pieniądze. Teraz
@plumkajacy_kalafior: zależy w jakim przedziale cenowym, ogolnie polecam aliexpres przejrzeć promocję i co ciekawsze wpisać w google i wyszukać testu i opini, teraz firm i tabletów jest całe krocie, czasem za 1/3 ceny kupujesz to samo co w droższych markach. Kwestia czego się oczekuje + aliexpres :D
@goten922: no kufa, taniej niż ten Im blizej 100 dolanów tym lepiej.
Po prostu chce znaleźć najtanszy przyzwoity tablet z 10" 4x atom, 3g 2 gb ram
Nie znam sie na tabletach i obecnych podzespołach a na to trzeba tracic całe godziny by przewertować.
Wole zapytać