Wpis z mikrobloga

@plumkajacy_kalafior: To, że ma 4 rdzenie i 2GB ramu nie oznacza, że będzie chodził. Będzie chodził gorzej niż 2 rdzenie ARM. Przynajmniej częściowo

Każdy system cierpi na problemy z architekturą. Najmniej Linux, troszkę gorzej Android, a najbardziej Windows (Phone).
Linux jest bardzo przenośny i możesz go odpalić na ARM. W przypadku x86 działa najwięcej aplikacji.
Na Androidzie jest rzesza aplikacji, które nie pójdą.
Na Windows Phone praktycznie żadna z Windowsa.

To
@fervi: hę? te intel atomy 4 jajowe sa dosc przyzwoite tym bardziej jak na ten budzet
intel atom bay trail to juz nie takie guwno jak byle te zwykle atomy
acer switch 10 za 1500zl ma 4 gb ramu i intel atoma bay trail i chodzi przyzwoicie
nie ma lepszch prockow w laptopach z windowsem
android to gunwo w tablecie
@plumkajacy_kalafior: Jak uważasz, że Android to gówno to Intel będzie ok.
Tylko niestety okazuje się inaczej, ale to musisz sam dojść :P

Jak to mawiają, wszystko jest ok, dopóki nie zaczniesz porównywać możliwości. Mój kolega też kupił tablet z Windowsem (8.1) na tym procku. I co prawda nie narzeka, ale nawet mój 2 rdzeniowy TI OMAP 4430 pod względem możliwości bije na głowę (bo Android jest lepiej zoptymalizowany) [ew. jego programy]
@goten922: Mam ten tablet i uważam, że do twoich potrzeb jest idealny. Jedyne dwa minusy to bateria, która mogłaby być bardziej pojemna oraz mało pamięci - 16GB na dwa systemy to trochę słabo
.
Jeśli chodzi o wydajność to fakt, nie jest to rakieta ale też bez przesady. Zarówno na androidzie jak i na windowsie wszystkie podstawowe czynności jak i gry śmigają bardzo sprawnie. Nie miałem też przypadku, żeby jakaś aplikacja
@plumkajacy_kalafior: Nie licząc programów.
Jeśli wgra Androida, będzie używał emulatora ARM.
A Windows to tylko Modern UI, który nie ma aplikacji.

Gdyby Intel był taki genialny to by robili z nim smartfony. Niestety, jeśli chce dobry tablet z Windowsem - musi wydać.

Wiem, bo mój kolega ma taki (nie ten, ale na tym procesorze) i bawię się. Jest mniej wydajny od mojego TI OMAP w Droidzie 4, który ma prawie 4