Wpis z mikrobloga

@ferdydurke___: a ja uważam, że
a) nie powinno się szufladkować ludzi
b) każdy kto kupuje/adoptuje psa jakiejkolwiek rasy czy kundelka powinien mieć robione obowiązkowe restrykcyjne testy psychologiczne, które wyodrębniłyby tylko odpowiedzialnych właścicieli, a odrzuciły wszystkich sebixów, którzy kupują takie psy, żeby nauczyć ich agresji do ludzi i innych zwierząt (wierz mi, ja się do takich nie zaliczam).
@emipk505: a ja uważam że, jeżeli nie posiadasz labradora czy jamnika tylko ewidentnie agresywną rasę psa to powinnaś zakładać mu kaganiec, niezależnie czy uważasz że za dobrze ułożonego psa czy nie.

Z rok temu taki #!$%@? prawie mnie nie pogryzł bo jakaś pato rodzinka robiła sobie imprezę w wąwozie i pieska puścili bez smyczy i kagańca...

A ostatnio jakąś uprzejmą panią która wyznaje tą samą zasadę co Ty #!$%@?łem na straż
@beep: Jula też lubi słoneczko i wygrzewanie się w nim jak kot, ale dobrym, prawie 3-godzinnym spacerem nie gardzi :) @ferdydurke___: a ja uważam, że nie ma ras agresywnych, bo np. jamnik posiada takie same cechy charakteru jak amstaff. Zdziwiony? Poczytaj. A jeżeli trzymamy się ras agresywnych, to American Staffordshire Terrier nie jest na tę listę wpisany, więc żadna kara za brak kagańca mnie nie dotyczy. Przypominam - pies zawsze
ale dobrym, prawie 3-godzinnym spacerem nie gardzi :)


@empik505 My na takie dlugie niestety nie chodzimy, bo ma wade serca i za dlugo biegac nie moze, ale jak pojdziemy na 1-1,5h do lasu to mogloby byc -30C, a ona i tak bedzie niesamowicie szczesliwa, ze w koncu pobiega za patykami. :D najgorzej bylo latem, bo podczas upalow to tylko kupa, siku i do domu. (,)
@digupherbones: to nie do mnie pretensje, tylko do ustawodawcy prosze kieorwać.

@emipk505: jak ten Twój pupil kogoś ugryzie, to się dopiero przekonamy czy da się tak bezwiednie zaufać psu który ma pewne instynkty wynikające z rasy, a straż miejska zawsze może Ci wystawić mandat za brak kagańca, a sprawiedliwości będziesz mogła dochodzić w sądzie. I w sumie Ci tego życzę, bo nie znosze takiego pokazu ignorancji w wykonaniu ludzi, który
@ferdydurke___: ale Ty jakiś niedorobiony jesteś, że nie ogarniasz, że każdy pies może ugryźć i każdy może spowodować szkody? o_O Dziewczyna poszła z psem na jakiś #!$%@?ów, a Ciebie dupa piecze, że nie założyła mu kagańca xD
Dla Twojej informacji - podczas spacerów spotykałam się cholernie często z agresją ze strony innych psów w stronę mojej suki, albo mnie jako człowieka [!!!], za to jakimś cudem nigdy nie spotkałam się z