Wpis z mikrobloga

Hej

Chciałem przedstawić wam grę, którą tworzymy z bratem już prawie rok, po godzinach "normalnej" pracy.

Do końca roku planujemy ją zamknąć.

Gra przenosi nas do surrealistycznego, czarno-białego świata. Graficzną formą nawiązuje do starych, niemych filmów.
Tło fabularne dla gry stanowią czasy początków kina.
Główny bohater to Ignatius, chłopak nieco znudzony swoim dotychczasowym monotonnym życiem.
Pewnej księżycowej nocy, spotyka go coś nieoczekiwanego, co wywraca jego poukładane życie do góry nogami. Napotyka na swojej drodze tajemniczego dyrektora kina obwoźnego o imieniu Vigo, który przenosi go do onirycznej filmowej rzeczywistości.

Zadaniem gracza jest odnaleźć się w tym dziwnym świecie i wydostać się z niego.

Zamierzamy ją wydać na tablety i smartphony z systemem android, być może też w formie flash, na stronach z flashowymi grami.Będzie w języku polskim i angelskim

Gra będzie darmowa i bez upierdliwych reklam w czasie gry :)

Trailer Ignatius: https://www.youtube.com/watch?v=31ps0w01phg



#sonsofwelder #gamedev #gry #android #androiddev
Pobierz plemo - Hej


Chciałem przedstawić wam grę, którą tworzymy z bratem już prawie rok...
źródło: comment_zDfUYIGKNS2W4wRg2kvrj8oEzCIPjECP.jpg
  • 19
@TadeuszSynZygmunta: Robie poszczególne klatki w gimpie, a później eksportuje to do gifa, żeby zobaczyć jak wygląda, następnie eksportuje poszczególne klatki do .png , poźniej są implementowane już w construcie, czyli nie używamy żadnego softu typowo do animacji.
@plemo: Hej mam takie pytanie z czapy trochę. Po co są monety?? Czy dlatego że inne platformówki je mają? Wydaje mi się że nowoczesne gry powinny odchodzić od tego typu mechaniki, zwłaszcza od kiedy przechodzimy ze stricte arcadowej ery Mario w bardziej designerską i artystyczną formę którą wasza gra chcę naśladować (Limbo).

Oczywiście mogę się mylić i doceniam projekt, Powodzenia!
@bartosaq: Hej. Dzieki za pytanie. W zasadzie monety mają służyć możliwości odblokowania epilogu - czyli takiej dodatkowej mapy/wątku po ukończeniu całej gry. Jeszcze do końca nie ustaliliśmy tego, być może pozwolą one tez na dostęp do dodatkowych materiałów z gry typu tapety, artworki.
Kwestia monet jest jeszce otwarta, ale Twoje uwagi są jak najbardziej słuszne, że może się to gryźć z grą w takiej formie
Edit: jeszcze w kwesti nasladownictwa limbo.