Wpis z mikrobloga

zazwyczaj po paru miesiącach dało się zauważyć, że mamy miesiączkę mniej więcej w tym samym czasie


@kotte: Czyli Twoje "zazwyczaj" i "mniej więcej" jest bardziej wiarygodne niż badania które trwały po kilka lat?:)

Jak dla mnie to jest najlepsze wytłumaczenie:

The experience of synchrony may be the result of the mathematical fact that menstrual cycles of different frequencies repeatedly converge and diverge over time and not due to a process of
@Kazak77: chodzi mi o to, że nie do końca w to wierzyłam jako fakt naukowy - sama mam bardzo nieregularne cykle, ale jak mieszkałam powiedzmy z 4 dziewczynami, to mogłam zauważyć, że na początku miałyśmy okres każda inaczej, a po paru miesiącach - powiedzmy trzy z nich miały w tym samym tygodniu co ja i trwało to kolejno parę miesięcy tzn. Okres dalej się jakoś pokrywał, nachodził. Chodzi mi głównie o
@SH91: oczywiście, że opiera się to również na znajomości psychologii.
Może zróbmy test - podam Ci mój znak zodiaku (waga), weź jakiś opis znaku z internetu i weź stwórz własny i pokaż mi oba opisy, a ja postaram się zgadnąć, który jest prawdziwy ;-)
@SH91: tak się tylko wtrace:D skorpiony idealnie żyją z rakami. Dominacja Skorpionow i uległość raków bardzo dobrze współgrają.

@kotte: Ja mogę Tobie sporządzić taka analizę Ale potrzebuję dokładnej daty. Jestem bardzo ciekawy Twojego kosmogramu.
@fizdejko: To co piszesz ma sens, ale potem mówisz, że:

No ale jak coś nie da się opisać wzorem matematycznym i udowodnić doświadczalnie, to już idiotyzm i #bekazpodludzi.

Jeśli to wszystko o czym mówisz, wpływ nasłonecznienia itp. to prawda, to nie ma problemu by nauka to udowodniła. I jak widzę podesłałeś jakieś linki. Ale jeśli nauka nie udowodniła, to tylko hipoteza.

@czubrica: W tym artykule jest:

Over the next
@fizdejko błąd logiczny. Udowodniłeś wpływ daty urodzenia na stan zdrowie i kondycję biologiczną (zakładając, bo nawet nie zerknąłem w badania). Nie udowodniłeś wpływu na cechy charakteru. Więc co, na duchy moich przodków, ma jedno do drugiego? Chcesz udowodnić A, to udowadniasz A, a nie B i twierdzisz, że „no, skoro mam A, to pewnie i da się jakoś udowodnić A”. To jest całkowicie niepoprawne rozumowanie.


@Kampala: Dokładnie, trochę myślenie typu "równia
@SH91: Ja też nie daje znakom aż takiej wielkiego znaczenia jak niektórzy ale mimo to coś w tym jest, ludzie o podobnych znakach często mają wspólne cechy, a to daltego że w zależności kiedy się urdzoimy dzień trwa krócej/dłużej, temperaturą jest inna, wilgotność jest inna, i ludzie też poniekat zachowują i ubierają się inaczej, i na tym co widzimy/czujemy zaczynamy budować swój świat, więc człowiek urodzony w zimie będzie budował swój