Wpis z mikrobloga

TL;DR ! Mój kierownik to ciul z ZUS-u, który gdyby spadł z poziomu swojego ego do poziomu swojej inteligencji, z pewnością by się zabił.

Z życia #zakupowiec

Mam kierownika, który jest u Nas od niedawna bo od miesiąca. Wcześniej pracował w ZUS-ie, a teraz dostał się do Nas, gdzie ma styczność z produkcją. Od samego początku próbuje pokazać jaki to on nie jest zajebisty, jakich to on nie zna technik, negocjacje bardzo.
Doczepił się jak rzep psiego ogona mojego dostawcy, który jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o czas i cenę. Kierownik się czepia, bo zamawiamy u Niego kilkadziesiąt tysięcy detali z grawerem (czyli dużo jak na Nasze jedno - sztukowe standardy) rocznie, a kierownikowi cena nie pasi. Wcześniej dostał wycenę od innego dostawcy i porównywał cenowo dwa różne detale i żądał ceny tego drugiego, ale detalu pierwszego - przez dwa dni mu próbowałam tłumaczyć, że to nie jest to samo.
Najpierw szukał zastępczego dostawcy, jak się okazało, że go poczęstowali cenami o 50% większymi, stwierdził, że trzeba negocjować z dotychczasowym. Wynegocjowałam 20% rabatu, a dostawca przyznał, że musiał stawać na uszach, żeby uszczuplić cenę na sztuce. Problemy sprawiał głownie grawer na detalu, jego maszyna posiada oczywiście taką możliwość,ale jedynie w nieznacznych ilościach,długotrwały proces grawerowania prowadzi do wypalania się dyszy ( jedna partia elementów to ok. 2szt. dysz).
Dla mnie, logiczne, rozumiem. Dzięki za rabat i ulepszenie warunków. Przekażę kierownikowi. A ten co?
-Muszę się z tym gościem spotkać.
-Po co?
-No żeby się spotkać i porozmawiać o dotychczasowej współpracy.
-I co chcesz osiągnąć?
-Jeszcze nie wiem.
-...


#zakupowiec #pracbaza #korposwiat #gorzkiezale #cnc
  • 9
@Dahlia122: Pozostaje liczyć na to, że koleś #!$%@? w drzazgi na jakiś czas wasz proces produkcyjny a wtedy jego przełożeni szybko mu podziękują za "innowacyjność". Niestety jak ktoś jest niekompetentny to usiłuje się wpieprzać w coś co już dobrze działa, często szkodząc temu na co ktoś ciężko pracował.
Bardziej przydupasem/ lizodupem szef


@Dahlia122: No to masz lipe, bo szef będzie widział problemy wszędzie tylko nie u swojego przydupasa. Pewnie wszystko spadnie na ciebie bo nie potrafiłaś utrzymać dostawcy i wszystko się spieprzyło. Znam takie przypadki