Wpis z mikrobloga

#dziendobry mirki!

Pozwolę sobie zrobić małe #chwalesie, otóż wczoraj odebrałem już książeczkę z ostatnią pieczątką w #krwiodawstwo i tak oto zostałem zasłużonym honorowym dawcą krwi I stopnia. Najwyższe odznaczenie dla śmiertelnika nie siedzącego w #pck zostało zdobyte! : ) ) )
Świetne uczucie!
W sumie próg 18 litrów przebiłem już 2 czerwca ale wszystkie formalności i praca w zupełnie innym miejscu niż się uczę czy studiuję spowodowały takie zamieszanie, że wszystko robiłem z dosyć sporym opóźnieniem i dopiero wszystko mam już za sobą.
Powiem Wam, że darmowa komunikacja miejsca w #gdansk czy w #olsztyn bardzo cieszy. Zawsze to kilka złotych więcej w kieszeni.
Oddawać będę dalej więc nie martwcie się, nie biegłem tylko dla darmowych biletów ;-)
Jak sobie pomyślę ile już osób uratowałem, szczególnie jako dawca płytek, które szły dla chorych na nowotwory i ludzi po oparzeniach to aż się człowiekowi lepiej robi na sercu.

Dlatego wszystkich zachęcam do oddawania #krew!

#barylkakrwi #100litrow
Pobierz
źródło: comment_lj8MOIv2qbz5akyrYRaRWA96g9CbPQhW.jpg
  • 76
@Nutaharion: Często to słyszę od lekarzy z mojego otoczenia. Generalnie nie umrzesz od tego ale skoro już zacząłeś regularnie oddawać to powinieneś tak robić już do końca życia. Spuszczając co pół roku 0.5litra krwi twój organizm musi to wyprodukować na nowo żeby uzupełnić braki, o ile oddanie krwi raz na kilka lat nie zrobi żadnej różnicy o tyle oddawanie co pół roku niejako przestawia twój organizm na drogą produkcji krwi co
@Cesarz_Polski: w aptece zdarzyło mi się skorzystać, akurat byłem i zdziwiony obecnością aż tylu osób (z 10) nie chciało mi się czekać, podchodzę do okienka, pokazuję legitkę i okej, proszę Pan najpierw. W kolejce podniósł się krzyk, że młody a są starsze osoby w kolejce ale ja nie reagowałem a kobieta mnie obsługiwała i miała ich wszystkich gdzieś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pan_Obserwator: sprzedawane jest głównie osocze, które wraca do nas w postaci leków. Znam ten temat ;-)
Winnym tego a nie innego stanu rzeczy jest Platforma Obywatelska, która sprawy krwiodawstwa w Polsce ma głęboko w dupie i od kilkunastu lat pozostaje głucha na to czego aktualnie Polsce potrzeba :)
@wolololo2: zależy której :D To jest moja druga. Pierwszą dostałem w RCKiK kilkanaście dni po drugim oddaniu krwi. Wysłali pocztą na mój adres domowy.
Druga wydana przez PCK dostałem razem z książeczką ZHDK I stopnia. Miałem szczęście bo podczas wyrabiania w biurze był szefu który to od ręki podpisał. Normalnie dają sobie tydzień czasu.