Wpis z mikrobloga

@empeash: @robertx: Mnie obcinanie jakiejś części ciała żywemu zwierzęciu obrzydza. Rozumiem wszystkie estetyczne i użytkowe argumenty i może nawet są słuszne, ale i tak ciarki po mnie przechodzą kiedy pomyślę, że takiemu ładnemu pieskowi coś się ucina. Czuję się tak, jakby to mi ktoś chciał coś uciąć i zupełnie mi się to nie podoba.

@dex_ter: Sluchaj mnie obrzydza wiele rzeczy, ale do momentu jak nie robia krzywdy innym, nie naruszaja wolnosci drugiej osoby itp. to nie powinno sie ich zakazywac. A w przypadku kopiowania uszu to zupelny cyrk w mojej opinii i tyle.
@robertx: jaram się dobermanami i cieszę się, gdy czytam to co piszesz. Najgorsze jest jednak to że ludzie, którzy najmniej się znają, najbardziej ubolewają nad losem biednych, cierpiących zwierząt.
@robertx: moj sasiad ma dobermana, uszy i ogon podciete, piekny pies. niestety pies byl kupiony jako prezent dla syna pare lat temu. Nigdy nie byl wyprowadzany, nawet na podworko aby sie wysral jest na sznurku. Na dlugie weekendy zamykany w piwnicy i wyje non stop 3 dni. Za kazdym razem gdy wychodze na spacer z moim szczuropsem(lhasa apso) chce przeskoczyc plot, kilka razy mu sie to udalo, pierwszym razem tylko wyrwal
@NoSiemanko: rottweiler to taki doberman mamuci :D
@SokMalinowYwButelcEpoCzystej Nie, to nie jest prawda. Cos podobnego o czym piszesz maja cawailery, czaszka zbyt mala w stosunku do mozgu wystepuie u nich raz na jakis czas. Ale jest to wada o ktorej ostatnio dosc glosno, i hodowcy wzieli sie za tepienie tego :)
Druga sprawa - wyslij mi prosze na pw adres tego #!$%@? co tak dobermana traktuje
@Einz Dzięki za miłe słowa
@NoSiemanko: kwestia gustu :) Mi też się strasznie podobają z wyglądu,z charakteru - wypisz wymaluj drugi doberman - tylko zapotrzebowanie na ruch i możliwości z tym związane dużo mniejsze. Przykład - w niemczech sa organizowane jakies tam testy dla rottweilerow (nie wiem dokladnie, nie siedze w tej rasie) gdzie pies z przewodnikiem ma przebiec 20 km - psy są przytowywane od małego, regularnie biegają, mają układane pod to diety itd, wielu