Wpis z mikrobloga

@ailurus: Obecnie na tym samym co wczesniej - użytkowosć. W niektórych (cieplejszych z reguły) krajach dobermany są psami policyjnymi i wojskowymi - tam nikt nie patrzy na wygląd, psy nie bywają na wystawach, a mimo to - kopiowane są :) Do tego dochodzi wizerunek dobermana który każdy kojarzy - w tym również sędziowie. Bardzo często w jednej klasie wystawiane dwa dobermany - jeden kopiowany, drugi nie - kopiowany wygrywa, chociaż ustępuje
@robertx: no ok, ile osób ma dobermana jako psa "użytkowego" w Polsce? Kilkadziesiąt? Po co obcinać w takim razie ogony i uszy wszystkim poza tym, że komuś się tak bardziej z wyglądu podoba?
@ailurus: Ponieważ rynek psów jest zajebiscie międzynarodowy. Ostatnia suka typowo polskiej linii rasy doberman, umarła koło pół roku temu. Od tej pory nie ma już polskich dobermanów (,) To raz. Dwa - ponieważ taki jest (znaczy był, bo już został zmieniony) wzorzec rasy. Tak zrobił go Lewis Doberman, i taki ma być. Koniec #!$%@? i kropka. Ale nie. Taki być nie może, bo wszędzie się wpieprzy jakis
@ailurus: Wtrace tylko, ze mialem na mysli wiekszosc przypadkow. Jesli pies jest uzytkowy, pracujacy to kopiujemy bezwzglednie. Ale odnosilismy sie do szarego Kowalskiego stad moje pominiecie tego watku. Taki szczeniak ma w palce gojenie sie uszu :) Splywa po nim... jak po psie :)
@empeash: Taki ktos nie powinien w ogóle dostawać dobermana... Cała nadzieja, że hodowcy robią odpowiedni przesiew - ale zawsze się znajdzie ktos, dla kogo ważniejsze jest parę złotych :(
@empeash: no mi się akurat bardziej podoba z normalnymi uszami. ale sęk w tym, że nie ma znaczenia co się komuś bardziej podoba. Jeśli bardziej mi się podoba jak kot jest ogolony na łyso to w porządku jest ogolenie go? Albo jeśli wolę, żeby moje dziecko miało blond włosy chociaż urodziło się z czarnymi to mam rozjaśniać do woli?
@ailurus: No #!$%@? nie bedzie mial kot naturalnej ochrony, bedzie marzl, lapal infekcje, obtarcia, zakazenia. Wystarczy? Kwestia ogona to nie moja bajka choc powtarzam, jesli bezpiecznie, profesjonalnie itp to spoko. Wbrew pozorom psy miewaja kontuzje ogona i sie go obcina. ALe nie dorabiajmy - jesli zrobimy to pro to nie ucierpi bo niby jak?