Wpis z mikrobloga

Mirki jak wyglada papierologia zwiazana z zakupem auta w uk? Czy cos oprocz oplacenia ubezpieczenia i podatku musze zrobic? Przerejstrowac? Nowe tablice?
Sry za brak polskich znakow.
#uk
  • 11
@Atheos: dokładnie tak,jak mówi @valotr . Po paru tygodniach dowód rejestracyjny przychodzi pocztą. żadnych dodatkowych opłat(oprócz ubezpieczenia i podatku drogowego),ani zmian tablic.
@Atheos: jak wspomniano wcześniej. Ja za pierwsze zapłaciłem, wsiadłem do środka, przez tel zrobiłem ubezpieczenie i jak tylko dostałem email minutę później pojechałem w stronę zachodzącego słońca.
Żadnych papierów poza umową kupna i paskiem z V5 który Ci wręczą, nic z tablicami nie robisz. V5 cały przyjdzie pocztą.
@Atheos:
Ubezpieczenie, podatek i przeglad to trzy rzeczy bys mogl sie poruszac po drodze.
Jak kupujesz to dostajesz wytargany zielony odcinek z karty pojazdu v5c i sluzy ci to jako potwierdzenie wlasnosci do czasu az dostaniesz poczta swoja karte pojazdu na wlasne nazwisko.
W sumie tyle
Dzieki bardzo za wszystkie odpowiedzi, jutro ide ogladac autko, jak wyglada sprawa z jazda probna skoro tutaj ubezpieczenie jest na kierowce a nie auto? Niby sprzedawca daje 3 miesiace gwarancji ale niechce sie pozniej stresowac jak cos zacznie sie sypac i odpadac.
#uk
@Atheos: poczta, albo internet tax, ogólnie radzę kupić tax od razu po zakupie auta szczególnie jeśli musisz nim wracać kawał drogi, osobiście płacę co pół roku, ale możesz od razu na rok lub co miesiąc ( direct debit ), ubezpieczenie też radzę zapłacić od razu, można to szybko załatwić przez telefon, ale wcześniej wybierz firmę na chociażby motor.confused.com