Wpis z mikrobloga

Nalezy poszerzyc drogi, dodatkowo jak bedziemy olewac zbiorkom to bedziemy mogli obnizyc podatki i kazdego bedzie stac na samochod... dzieki temu bedziemy sobie mogli stac o polnocy w korku na 4 pasmowej autostradzie ( ͡º ͜ʖ͡º)

1,5 kilometra w 18 minut... #usa robisz to zle... a Krol niech sie zastanowi nad tym co wygaduje.

Z tego miejsca chcial bym przeprosic warszawski #ztm za wszystkie zle slowa ktore kiedys wypowiadalem pod jego adresem. Warszawska komunikacja miejska jedna z najlepszych na swiecie jest i basta! A nocne sa zajebite.

PS: Ale udalo mi sie skrecic przyzwoity film z przelotu przez Big Dig wiec w przyszly weekend w #podrugiejstroniebajora pojawi sie wkoncu ostatnia czesc wpisu.

#komunikacjamiejska #drogi #urbanistyka
Taco_Polaco - Nalezy poszerzyc drogi, dodatkowo jak bedziemy olewac zbiorkom to bedzi...

źródło: comment_jw6Zn273kFgyuNglYFkPP7m5fgJ9vLUd.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lookazh: To nie jest nadzwyczajna sytuacja. Nie bylo zadnego wypadku. Korki w centrum masz po 16-18 godzin na dobe.

Swietna infrastruktura wyglada tak ze rano 4 czy 5 pasow autostrady stoja... dzien w dzien. I uwierz mi ze jest tuwiele do poprawienia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@lubie_jesc: Nie. Uwazam ze niskie ceny benzyny sa dobre. Infrastruktura drogowa tez... ale przydalo by sie jej odciazenie dobra komunikacja miejska bo dodawanie kolejnych pasow na autostradach w pewnym momencie niewiele daje ;)
  • Odpowiedz
@lookazh: Nie uwazam sie za autorytet... mam poprostu porownanie i widze jak dziala komunikacja miejska (i podmiejska) w obu krajach. Akurat Boston i Warszawa sa niezlym porownaniem z racji na podobna ilosc ludzi zyjacych w miescie i w aglomeracji.

Amerykanskie drogi robia wrazenie i bardzo je sobie chwale... przy przemieszczaniu sie na dlugie dystanse pomiedzy miastami. Siec autostrad i ekspresowek maja naprawde imponujaca... dopoki nie dojedziesz do przedmiesc.

Tak, wiem ze wszedzie stoja glowne arterie... tylko jak masz rozbudowana komunikacje typu kolejka podmiejska, metro, tramwaje czy chociazby bus-pasy to arteria moze stac a ludzie i tak sie moga szybko
  • Odpowiedz
@lookazh:

samochód jest zakorzeniony w kulturze tak mocno, że żaden autobus tego nie zmieni. Tego nie ma nigdzie w Europie, to jest jeden z symboli amerykańskiego stylu życia.


Zapewniam cie ze nie jestem jedyna osoba narzekajaca na slaba komunikacje tutaj. Ludzie maja w dupie styl zycia jak musza stac godzinami w korkach... Miedzy innymi na haslach naprawy systemu komunikacji miejskiej wygrali obecny burmistrz i gubernator i zaczynaja pompowac w to kase. Za cztery lata maja np. byc nowe wagony metra na 2 z 4 lini
  • Odpowiedz
@lookazh: Tokio jest rozwalone na 2200 kilometrach kwadratowych, a wszędzie jest świetna sieć pociągów miejskich, podmiejskich, metro, a na deser jeszcze trolejbusy, autobusy i tramwaje. Jazda do pracy samochodem jest tam co najmniej dziwna. Jak widać, da się. Pytanie tylko, po co?
Wyobrażam sobie komunikację zbiorową właśnie w ten sposób. Ty jesteś z kolei polsko tako cebulo hameryka taka wielka i nowoczesna.

Różne aspekty życia różnie wyglądają. W Amsterdamie komunikacja
  • Odpowiedz
Polska w porównaniu do USA nie jest w żadnej mierze nowoczesnym państwem


@lookazh: Byles kiedys wogole w USA czy znasz je tylko z filmow? Bo akurat sporo rozwiazan w USA jest w porownaniu do Polski przestarzalych.

P&R nie rozwiązuje W ŻADNEN SPOSÓB korków na autostradach, którymi ludzie do P&R mają dojechać. I matko boska, ile tych P&R musiałoby
  • Odpowiedz
Pytam ponownie: jak wyobrażasz sobie zorganizować komunikację miejską w oddalone o kilkadziesiąt mil miejsca, które są bardzo równomiernie rozproszone? Czy ty zdajesz sobie sprawę, jak wielki byłby to nakład finansowy? I jak marny efekt by przyniósł?


@lookazh: bardzo prosto: park&ride - wielkie parkingi równomiernie rozłożone na obrzeżach miasta i stamtąd już jazda komunikacją miejską.
  • Odpowiedz
@Taco_Polaco: może i mało świata widziałam (w usa nie byłam), ale jak dla mnie jeżdżenie po Stambule samochodem też jest masakrą - sznur samochodów przez całą dobę. nie wspominając o Turasach, którzy jako piesi zachowują się jak święte krowy (być może taka ich kultura, nie wiem dokładnie, chodzenie między samochodami jak tylko można) i brak narysowanych pasów dla samochodów na ulicach, bo jak było pasów 6, nagle się robi 4
  • Odpowiedz
@posuck: Jak by sie wogole nie dalo to juz byla by totalna tragedia. Komunikacja jest (jak na stany to nawet bardzo dobra)... tylko ze jest strasznie niedoinwestowana. Tutaj masz przyklad jak wyglada metro... fakt ze to pomaranczowa linia ktora jest w najgorszym stanie ale pozostale nie sa wcale duzo lepsze.

I niech mi kolega @lookazh powie ze Warszawska druga linia to przy tym Mozambik ;)
Taco_Polaco - @posuck: Jak by sie wogole nie dalo to juz byla by totalna tragedia. Ko...
  • Odpowiedz
@lookazh:

Ciągle mieszasz komunikację podmiejską z miejską. Nic mnie nie obchodzi miejska komunikacja w samym Bostonie, kiedy wiem, że zwyczajnie ludzie dojeżdżają do pracy głównie z dalekich przedmieść. Co mówią ludzie wewnątrz Bostonu to inna para kaloszy i tutaj nic do rzeczy ma przeciwstawianie autostrady temu, że mają stare metro. Zdecyduj się, na co jojczysz.


Obie sa INTEGRALNA czescia systemu. Dojazd kolejka miejska do centrum mnie nie urzadza jesli nie moge potem dojechac z dworca do pracy. Tak samo jak swietna komunikacja miejska mnie nie urzadza jak najpierw musze odstac 2 godziny na autostradzie zeby dojechac do
  • Odpowiedz
Z tego miejsca chcial bym przeprosic warszawski #ztm za wszystkie zle slowa ktore kiedys wypowiadalem pod jego adresem


@Taco_Polaco: Ja się z nim przepraszałam po zapoznaniu z komunikacją miejską w UK.
2 rywalizujące ze sobą firmy wożące ludzi ramach tej samej linii, przystanki wypisane na oko, godziny przyjazdów też... Np "od 11a.m. do 5p.m. autobusy kursują co 3 minuty". Po czym czekałam 20 minut w nerwach i przyjeżdżały
  • Odpowiedz
@lookazh: o #!$%@? koleś, jesteś profesorem wyparcia. wszyscy, którzy mają porównanie mówią o tych samych problemach, a ty swoje. 'specyfika rynku' - czyli co, wady przestają nagle być wadami? telefonia komórkowa i transport publiczny w usa leżą, słyszy się to od każdego, a ty masz jakąś chorą misję wmawiania ludziom, że jest inaczej. w historię o tym jak to przez 'amerykański styl życia' nikt nie przesiądzie się na komunikację zbiorową,
  • Odpowiedz