Wpis z mikrobloga

@SeriousGuy: Jesteś jakiś głupi czy co? Nie rozumiesz, że zdrada stanu, działanie na szkodę narodu daje w efekcie cierpienie milionom ludzi w ten czy inny sposób? Wydaje ci się, że to co robią rządzący to jest niby jakiś teatrzyk do telewizji nie mający faktycznego wpływu na twoje życie?
  • Odpowiedz
@SuchyBatman:

Jeśli ktoś w sposób ewidentny i świadomie działa na szkodę kraju w celu np. odniesienia osobistych korzyści.

nie ma takiego artykułu w KK, czyli rozmawiamy w tym momencie wyłącznie o twoich koncepcjach. w jaki sposób chcesz zatem w ostry sposób sprecyzować, czym jest "działanie na szkodę kraju w celu np. odniesienia osobistych korzyści"? tylko proszę teraz o konkrety, bo rozmawiamy o przepisie, który będzie potem decydował o życiu ludzi.
  • Odpowiedz
nie ma takiego artykułu w KK


@paziu: artykuł 127 i 128 KK

w jaki sposób chcesz zatem w ostry sposób sprecyzować, czym jest "działanie na szkodę kraju w celu np. odniesienia osobistych
  • Odpowiedz
artykuł 127 i 128 KK

@SuchyBatman: gdzie tam jest napisane "działanie na szkodę kraju"? przypominam - rozmawiamy o konkretach.

Np. jeśli komuś udowodni się podpisanie niekorzystnych umów np. w sprawie dostarczania zasobów energetycznych w zamian za otrzymanie łapówki od strony obcego rządu, z którym prowadził negocjacje.

przykład nie jest ostrą definicją.
  • Odpowiedz
@SuchyBatman:

A ja gdzieś coś niby cytowałem? Chodziło mi o sens.

czyli w rozmowie o konkretach nie chcesz posługiwać się konkretami. w jaki sposób tu z tobą chłopie dyskutować?

od października pierwszy semestr prawa
  • Odpowiedz
czyli w rozmowie o konkretach nie chcesz posługiwać się konkretami. w jaki sposób tu z tobą chłopie dyskutować?


@paziu: Dla ciebie konkretna dyskusja polega na rzucaniu cytatami i artykułami z KK? K---a, skoro ktoś nie jest prawnikiem i nie rzuca od razu artykułami to znaczy, że nie może powiedzieć "według mnie za zdradę kraju powinno się być powieszonym" ? Bo nie ma takiego przepisu czy tam doprecyzowania co jest zdradą w twoim świętym kodeksie?

to, że twoja znajomość tych zagadnień to typowy przykład #januszeprawa, nie oznacza,
  • Odpowiedz
@GangrenaM: Wieszanie złodziei winnych kradzieży i przekrętów na miliardy złotych, które zostały zrabowane ludności przyczyniając się często do wyniszczającego ubóstwa, morderców którzy po trupach dochodzili do władzy to przecież to samo co odcinanie głów przypadkowym obywatelom. Czyli jak sąd zamknie w więzieniu psychopatycznego, seryjnego zabójcę, gwałciciela to jest mu blisko do Hitlera? Żelazna logika jest żelazna
  • Odpowiedz