Wpis z mikrobloga

#bababuduje - tag z mojego kręcenia śrubek, głównie motocykle #motocykle #chwalesie #pokazmotor ##!$%@?

ODPALIŁEM, ODPALIŁEM SILNIK OD XS'A MIRCY JAK SIĘ PODJARAŁEM

Już kiedyś wrzucałem te fotki a nowych nie mam ale spokojnie, zdam relację z budowy mojej torówki. Główne foto zrobione (foto silnika w komentarzu) w dniu gdy ją kupiłem. Koła i zawiecha zdjęta bo mi się do nissanka nie mieściła bestia. Kupiłem bez zbiornika niestety (chodliwy towar tak samo jak elektryka).

W komentarzu wrzucam fote silnika na stojaku który wykonałem dla wygody serwisowania. Rozebrany, lekko wymyty, posprawdzane co się dało bez wnikania w panewki i takie tam pierdoły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do odpalenia brakowało mi pokrywy filtra i śruby do niej. Wczoraj dokręciłem brakujące elementy i wyregulowałem zapłon na przysłowiowe oko. Zawory były podparte więc dałem im trochę luzu hehe Wyjąłem rozrusznik bo... wiadomo że zbędny. Dziś w dzień cwela pojechałem na orlen po jakiś tani olej 10W40 i 5 litrów soczku dla mojego maleństwa.

Trochę przyczajki i wbijam do garażu. Szybka akcja, silnik na stelażu powędrował pod hondę. Dlaczego tak? Nie mam regulatora napięcia więc honda posłużyła za źródło prądu.

KOPIEMY

#!$%@? anon #!$%@?, pot po ryju, łzy w oczach, nie no #!$%@? nie dam się. Paliwo jest, a iskra? Ok sprawdzamy, #!$%@? no idealnie zapłon ustawiony, a iskra cóż, była po prostu piękna. Świece mokre, zalany, 10 kopnięć na sucho, świece wyczyszczone.

KOP

ŁOOO #!$%@? pracowała 5 sekund. Jesteś moja, ohh tak maleńka, wiemy jak to się skończy.

PAMIĘTAJ SŁOWA MATKI - głos w mojej głowie, miałem nie pałować w niedziele, a silnik na samych kolektorach może narobić szumu.

Tylko na chwilę mamo - usprawiedliwiłem się w myślach.

Paliwo jest? Jest, wyłączyć ssanie, kop....gada od razu, nawet się wkręca (nie pałowałem bo szkoda zimnego), dobra gasze, nie ma czym oddychać. Wpada kumpel na er5 żony, akurat wyjechał przewietrzyć sprzęty bo ostatnio zalatany (budowałem z nim yamahe rd na tor, jest coś o niej w tagu).

Niuchnął powietrze...odpaliłeś już?

BUDUJEMY WYŚCIGÓWKĘ odparłem

Podchodzę do silnika, stawiam dumnie nogę na zespawanym kopniaku od wski. TRACH, pali bez gazu. Widzę ten wzrok, widze zajaranego motocyklistę. Lekko gazujemy, słychać słabo wyregulowane zawory...to chyba nowy silnik, jak cichutko (to fakt, bardzo pięknie pracuje).

Dobra gaś. Nie ma co męczyć go teraz. Składaj jawe (mam jawe 250 od kumpla na odpalenie), oddaj ją i robimy budę, a silnik poczeka.

Jaki jest plan na najbliższy tydzień? Dobrze zakryć silnik od xs, skończyć jawę i przytachać resztę od yamahy.

Jaki jest plan ogólny? Zbudować motocykl na tor (jeszcze w tym roku) który będzie brał udział w wyścigach motocykli zabytkowych i dawał fun na "trakdejach".
Pobierz bababysiejednakprzydala - #bababuduje - tag z mojego kręcenia śrubek, głównie motocyk...
źródło: comment_OVlJtEdsjuFeaRcTPDgecpCYrdFETRkL.jpg
  • 5