Wpis z mikrobloga

Kochane Mirki i Mirkówny

Jak wiecie mój #niebieskiepaski @viga_moto-ambulans miał 1 sierpnia wypadek na MotoAmbulansie.

Jak każdy szanujący się #ratownikmedyczny (KPP) wiedzący co nieco o #ratownictwo po wypadku instruował udzielającego mu pierwszej pomocy człowieka, ze wszystkim od wykonania telefonu do mnie i na #999 aż po identyfikację własnych obrażeń i zdanie pełnego raportu lekarzowi, kiedy przyjechała karetka.

Potem był OIOM i dużo strachu. Starałam się jak mogłam informować wspierających nas Mirków na bieżąco. Skomplikowane złamanie nadgarstka, kompletnie rozwalony łokieć, połamana noga, złamana miednica, połamane żebra... Szpital trwa do dziś i w Szpitalu im. prof. Grucy w Otwocku Przemek wciąż walczy o powrót do zdrowia.

Krok po kroku, dzień po dniu, zabieg po zabiegu walczy jak lew i nie poddaje się i bardzo bardzo chce wrócić do zdrowia i do ratownictwa.

I właśnie dla Niego, Ratownika, Motocyklisty, Mireczka z Wypoku nasza ulubiona MotoKnajpka w #warszawa organizuje imprezę połączoną ze zrzutką na rehabilitację.

Plakat imprezy poniżej, link do zrzutki TUTAJ MOŻNA WPŁACAĆ ( ͜͡ʖ ͡€)

Kto chce, może, ma ochotę się pojawić, będzie mile widziany i ciepło przywitany.
Kto nie może, ma za daleko etc. zawsze może wesprzeć kilkoma cebulionami

Wołam Mirki i Mirkówny spod tagów #motocykle #motowarszawa #wroclawskiewykopparty #wroclawskiewykoppiwo
Pobierz emio - Kochane Mirki i Mirkówny 

Jak wiecie mój #niebieskiepaski @viga_moto-ambula...
źródło: comment_tpBI7xJuycxdvdEP9xhpiNe43ZVAQkga.jpg
  • 62
@maur: "ludzie z branży" o ile nie są szychami nie mają lepiej niż zwykli śmiertelnicy.

NFZ cośtam pokrywa, zresztą walczymy o to żeby jak najlepiej i jak najbardziej wykorzystać wszystkie możliwości jakie są, ale kolejki są dłuuuuugaśne, a i NFZetowej rehabilitacji mało. Czas jest tu po prostu na tyle ważny, że aby jak najwięcej zdziałać po zabiegach będzie trzeba zacząć jak najszybciej i w jak największym zakresie.

Przy bardzo poważnych urazach,
@emio: Eh. Przepraszam, ale:
#!$%@? mać. Naprawdę sądzę, że powinni wprowadzić jakieś opłaty symboliczne za lekarzy/rehabilitacje.
W Czechach kolejki mocno spadły.
A u nas te półroczne i roczne czekanie na kilku minutową (często) wizytę u lekarza to parodia..

planujesz zweryfikować zbiórkę? Portal zrzutkowy mnie ostrzega, że nie wysłałaś przelewu/dowodu ;)
@emio: Jasne, rozumiem. To jutro zajrzę z jakimś skromnym wsparciem. Przykra sprawa, życzę udanej i szybkiej rehabilitacji. Jest gdzieś jakaś informacja o tym wypadku? Co się tak właściwie stało?
@emio: Wiem, że nie leczy ;) Chodziło mi tylko o to, że byłby dowód (w artykule piszą o prawdopodobnych/domniemanych sygnałach dźwiękowych), a tak to szukają świadków.
Biegły czy ma.. no nie wiem, ja w sprawie wypadku czekam pół roku na opinie biegłego. Drugiego już, bo pierwszy poszedł na roczny urlop..