Wpis z mikrobloga

@SScherzo:

w jaki sposób to neguję?


człowiek ma prawo do wybrania sobie miejsca pracy albo przeniesienia się w miejsce, gdzie jest większy wybor

w Chinach?

Po co mi wyskakujesz z Koreą? Czy ja napisałem, że chce to zmienić? Ja po prostu zwracam uwagę na Twoją hipokryzję, że zwierzątka trzeba ratować a ludzi to już nie

@SScherzo:
Samsung przez długi czas produkował procesory do ipadów i iphonów, wiec strzał w kolano
@BlutaczPLS: ja pisałam o dorosłych ludziach.

nie pisałam nigdzie, ze ludzi nie należy ratować. przeciwnie, uwazam, ze warto pomoc kazdemu w potrzebie, ale jesli sadzisz, ze jedna osoba moze odmienić los każdej istoty na ziemi, to proponuje spojrzeć bardziej realistycznie.

Samsung był przykładem pierwszym z brzegu, mozesz wpisać inne firmy i znajdziesz podobne kwiatki.
@BlutaczPLS: powiem wiecej - ja rowniez w całej tej dyskusji przedstawiam jedynie fakty i nigdzie nie pisałam, ze zamierzam to wszystko zmienić. gdzie tu wiec hipokryzja? nigdzie się Matką Teresą nie nazwałam i nie zamierzam. temat tego wątku dotyczy WEGANIZMU i przedstawiłam jedynie tok myślenia wegan. czyste fakty. to juz nie moja wina, ze traktujesz to jako moje poglądy w 100%.
@SScherzo: Ale ja o tym dobrze wiem, tylko ze ja nie mam żadnej ideologii ratowania zwierząt albo ludzi. Nic do ciebie nie mam ale śmiesznie się czyta twoje wypowiedzi dotyczące obrony zwierząt jak piszesz z ios. Oglądanij sobie film jak nie widziałaś Ziemia SOS, zobaczysz jak ziemia jest eksploatowana. Jak chcesz to nie jedz mięsa nic do ciebie nie mam, tylko chciałem ci zwrócić uwagę ze nie tylko zwierzęta cierpią. W
@Robocovo: a ja mam ideologie? ja po prostu nie jem mięsa, bo nie chce. ideologię dorobiłeś Ty.

wiem, ze ludzie cierpią na całym świecie. to nie znaczy, ze nie moge pomoc w małym stopniu innym bez przymusu pomagania kazdemu. ludziom tez zamierzam pomagać i wybrałam sobie zawód, który jest z tym związany. to nie znaczy jednak, ze mam zyc w lepiance i pomagać kazdemu na świecie. nigdy nie pisałam, ze mam
@MatiPatriota: problem w tym, że nie pracuje w dziale krów i jedyne co to mógłbym Cie tam wziąć, pochodzić, pooglądać i tyle. Krowy jak krowy, wszędzie takie same :-D
człowiek ma prawo do wybrania sobie miejsca pracy albo przeniesienia się w miejsce, gdzie jest większy wybor. jesli ktos na takie warunki pracy sie godzi, to jest mi przykro, ale jest to nadal jego wybor.


@SScherzo: xDDDDDD to chyba w Europie i to też nie całej
Załóżmy dwa scenariusze:
1. lvl hard: Rodzisz się w zapadłej wiosce w Chinach jako 8 dziecko z 12, głównym zmartwieniem rodziców jest by was w
@SScherzo: nie pytam jak byś im pomogła, tylko jak byś zrealizowała swoje rzekome prawa gdybyś była w takiej sytuacji, bo to co piszesz to za przeproszeniem gówno prawda. Jak ktoś pracuje w takiej fabryce za miskę ryżu, to raczej nie dlatego, że była blisko, a nie chciało mu się CV nosić po innych firmach.
@HetmanPolnyKoronny: ale to nadal nie jest moja wina ani moja decyzja. przykro mi, że takie rzeczy dzieją się na świecie, ale nie jestem w stanie tego zmienić. tak samo jak nie jestem w stanie zmienić tego, że zwierzęta są zabijanie i tak dalej. nie jestem w takiej sytuacji i skupiam się na innych sprawach. np. na takich, gdzie można pomóc realnie, a nie tylko wojować w internecie.
@SScherzo: różnica jest taka, że my mamy w dupie małe chińskie rączki, tak samo jak w dupie mamy kury z obciętymi dziobami czy krowy w słabych warunkach.

Ale to Ty mówisz, że paskudne są warunki przemysłowej produkcji mięsa/mleka/jaj i dlatego jesteś weganką, ale totalnie w porządku jest posiadanie sprzętu Apple, który wyzyskuje dzieci. Dla mnie to jest to samo.

Suma summarum, przykro mi, ale jesteś hipokrytką.
@SScherzo: po raz kolejny przypominam, że ja nie chce byś rozwiązała te problemy, tylko udowodniła to co napisałaś wyżej - że Azjaci pracujący za przysłowiową miskę ryżu mają wybór pomiędzy takim, a lepszym życiem. Lub możesz przyznać, że to po prostu nieprawda i nie miałaś racji tak pisząc, ale to chyba trudniejsze rozwiązanie dla Ciebie.
@HetmanPolnyKoronny: no nie każdy ma, to fakt. i jest dla mnie oczywistym, że winnymi są ci, którzy tę sytuację wykorzystują i powinno to być tępione. nie poświęcałam temu problemowi wystarczająco dużo czasu, żeby przedstawić sensowne rozwiązania. a na pewno nie jestem w stanie tego zmienić. jestem zwykłym szarym człowiekiem. przyznaję, że oceniłam sytuację z perspektywy dużego miasta w Europie. i przyznaję się do błędu.
@thuglife: Nie stronie od mięsa czy produktów pochodzących od zwierząt ale też nie udaję, że cały przemysł z tym związany to nic złego. Nie popadajcie ze skrajności w skrajność - można zwracać uwagę na obie strony tego obrazka, nie trzeba się ograniczać do jednej.
@SScherzo: pozatym co za roznica w jakich warunkach zwierze jest trzymane skoro i tak zdechnie i je zjemy xD ? Ja #!$%@?, rozumiem ludzi ktorzy powiedzą - nie jem miesa bo #!$%@? smakuje ale obok takiego #!$%@? nie da sie przejsc obojetnie
Uwierz, że krowy mają tu całkiem wporzo życie. Mają sporo miejsca, nie stoją całe dnie w zagrodach, mają nawet swoje czochracze.


@Lacik: A sa sila zapladnianie i jest im odbierane potomstwo czy laskawie pominales ta czesc praktyk zniewolenia zwierzat?
pozatym co za roznica w jakich warunkach zwierze jest trzymane skoro i tak zdechnie i je zjemy xD ?


@thuglife: No tu to żeś pojechała po bandzie. Wolałabyś, żeby ktoś Ciebie ubił szybko, czy znęcał się nad Tobą przez kilka lat, a potem dobił?
@thuglife: To się nazywa empatia, szkoda, że niektórym tego brakuje. ;) Można trzymać zwierzęta przeznaczone na mięso, ale nie znęcać się nad nimi, wbrew pozorom. Niektórzy ludzie mają na szczęście serce i godność człowieka.