Wpis z mikrobloga

@HetmanPolnyKoronny: ale to nadal nie jest moja wina ani moja decyzja. przykro mi, że takie rzeczy dzieją się na świecie, ale nie jestem w stanie tego zmienić. tak samo jak nie jestem w stanie zmienić tego, że zwierzęta są zabijanie i tak dalej. nie jestem w takiej sytuacji i skupiam się na innych sprawach. np. na takich, gdzie można pomóc realnie, a nie tylko wojować w internecie.
  • Odpowiedz
@SScherzo: różnica jest taka, że my mamy w dupie małe chińskie rączki, tak samo jak w dupie mamy kury z obciętymi dziobami czy krowy w słabych warunkach.

Ale to Ty mówisz, że paskudne są warunki przemysłowej produkcji mięsa/mleka/jaj i dlatego jesteś weganką, ale totalnie w porządku jest posiadanie sprzętu Apple, który wyzyskuje dzieci. Dla mnie to jest to samo.

Suma summarum, przykro mi, ale jesteś hipokrytką.
  • Odpowiedz
@SScherzo: po raz kolejny przypominam, że ja nie chce byś rozwiązała te problemy, tylko udowodniła to co napisałaś wyżej - że Azjaci pracujący za przysłowiową miskę ryżu mają wybór pomiędzy takim, a lepszym życiem. Lub możesz przyznać, że to po prostu nieprawda i nie miałaś racji tak pisząc, ale to chyba trudniejsze rozwiązanie dla Ciebie.
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: no nie każdy ma, to fakt. i jest dla mnie oczywistym, że winnymi są ci, którzy tę sytuację wykorzystują i powinno to być tępione. nie poświęcałam temu problemowi wystarczająco dużo czasu, żeby przedstawić sensowne rozwiązania. a na pewno nie jestem w stanie tego zmienić. jestem zwykłym szarym człowiekiem. przyznaję, że oceniłam sytuację z perspektywy dużego miasta w Europie. i przyznaję się do błędu.
  • Odpowiedz
@thuglife: Nie stronie od mięsa czy produktów pochodzących od zwierząt ale też nie udaję, że cały przemysł z tym związany to nic złego. Nie popadajcie ze skrajności w skrajność - można zwracać uwagę na obie strony tego obrazka, nie trzeba się ograniczać do jednej.
  • Odpowiedz
@SScherzo: pozatym co za roznica w jakich warunkach zwierze jest trzymane skoro i tak zdechnie i je zjemy xD ? Ja #!$%@?, rozumiem ludzi ktorzy powiedzą - nie jem miesa bo #!$%@? smakuje ale obok takiego #!$%@? nie da sie przejsc obojetnie
  • Odpowiedz
Uwierz, że krowy mają tu całkiem wporzo życie. Mają sporo miejsca, nie stoją całe dnie w zagrodach, mają nawet swoje czochracze.


@Lacik: A sa sila zapladnianie i jest im odbierane potomstwo czy laskawie pominales ta czesc praktyk zniewolenia zwierzat?
  • Odpowiedz
pozatym co za roznica w jakich warunkach zwierze jest trzymane skoro i tak zdechnie i je zjemy xD ?


@thuglife: No tu to żeś pojechała po bandzie. Wolałabyś, żeby ktoś Ciebie ubił szybko, czy znęcał się nad Tobą przez kilka lat, a potem dobił?
  • Odpowiedz
@thuglife: To się nazywa empatia, szkoda, że niektórym tego brakuje. ;) Można trzymać zwierzęta przeznaczone na mięso, ale nie znęcać się nad nimi, wbrew pozorom. Niektórzy ludzie mają na szczęście serce i godność człowieka.
  • Odpowiedz
@thuglife: Najlepsze jest to że żaden wegański hejter nigdy nie spróbował prawdziwego dobrego jedzenia jakie można przyrządzić z samych roślin Wtedy nagle nikomu już nie chciałoby się robić afer jacy to weganie głupi bo okazuje się że to jedzenie może być pyszne.
  • Odpowiedz