Wpis z mikrobloga

@chyba_nie_weszlo: jasne, ze można. ale jeśli ktoś wrzuca takie coś jako rak content, to albo neguje fakt istnienia takiego procederu, albo ma na celu wyśmianie ludzi, którzy na takie praktyki sie nie zgadzają. ew. jest trollem, co tutaj jest najbardziej prawdopodobne.

ja od poczatku pisze, ze tak wyglada produkcja masowa w większości przypadków. faktem jest to, ze nawet na wsi zabija sie cielaki, bo żywe są zbędne, wiec idą na
  • Odpowiedz
@chyba_nie_weszlo: oczywiście, że manipulacja.
Ale potencjał na gownoburze jest ogromny w takich obrazkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Równie dobrze mogę zrobić zdjęcie krowy z zapaleniem wymion spowodowanym niedojeniem jej z tekstem 'coście vegezjeby zrobili?' Taka sama manipulacja jak cielaczek na taśmie i mleko xddd

Ale nie ma co od nich wymagać zbyt wiele ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SScherzo: ok, w tym co piszesz jest prawda. Ale czy przejmujesz się tylko losem zwierząt? Kupując jakiś przedmiot zastanawiasz się gdzie on został wyprodukowany i w jakich warunkach bytowych znajdują się pracownicy? Tak tylko pytam, bo mam wrażenie, że dla niektórych ludzie znaczą mniej niż zwierzęta
Link: http://www.dobreprogramy.pl/Foxconn-od-srodka-Powinienes-czuc-sie-zaszczycony-pracujac-przy-produkcji-iPhonea-5,News,36091.html
  • Odpowiedz
@BlutaczPLS: człowiek ma prawo do wybrania sobie miejsca pracy albo przeniesienia się w miejsce, gdzie jest większy wybor. jesli ktos na takie warunki pracy sie godzi, to jest mi przykro, ale jest to nadal jego wybor. w Polsce ludzie chodzą za 5 złotych za godzinę. ja się na takie warunki nie zgadzam i nie biorę takiej pracy. chociażby dlatego, że uważam je za upokarzające.

mozemy teraz zreszta wymieniać rozne problemy,
  • Odpowiedz
@BlutaczPLS: Ahh wyprzedziła mnie, moim zdaniem tez nie powinna kupować produktów Apple, że względu na niewolnicza prace tych ludzi gdzie przerwę mają tylko na spanie i na szybki posiłek.
  • Odpowiedz
@BlutaczPLS: pisałam o dorosłych ludziach, Ty wyskakujesz z dziećmi i poniekąd handlem żywym towarem. nie znam nikogo normalnego, kto by sie godził na handel żywym towarem. ale on istnieje. jeden człowiek nie jest w stanie zbawić całego świata, choćby chciał. mozemy pogadać tez o Korei Północnej, ale z tego nic nie wyniknie. światem rządzą pieniądze i mozna minimalizować zło. całkiem wyeliminować sie go natomiast nie da, bo na świecie jest
  • Odpowiedz
@BlutaczPLS: w jaki sposób to neguję? i czemu odnosisz sie tylko do mojego telefonu, a przemilczałes kwestie Korei Północnej? ilu Koreańczyków juz wyzwoliłes? ja nigdzie nie pisałam, ze zamierzam zbawić cały świat.
  • Odpowiedz
@BlutaczPLS: ja pisałam o dorosłych ludziach.

nie pisałam nigdzie, ze ludzi nie należy ratować. przeciwnie, uwazam, ze warto pomoc kazdemu w potrzebie, ale jesli sadzisz, ze jedna osoba moze odmienić los każdej istoty na ziemi, to proponuje spojrzeć bardziej realistycznie.

Samsung był przykładem pierwszym z brzegu, mozesz wpisać inne firmy i znajdziesz podobne kwiatki.
  • Odpowiedz
@BlutaczPLS: powiem wiecej - ja rowniez w całej tej dyskusji przedstawiam jedynie fakty i nigdzie nie pisałam, ze zamierzam to wszystko zmienić. gdzie tu wiec hipokryzja? nigdzie się Matką Teresą nie nazwałam i nie zamierzam. temat tego wątku dotyczy WEGANIZMU i przedstawiłam jedynie tok myślenia wegan. czyste fakty. to juz nie moja wina, ze traktujesz to jako moje poglądy w 100%.
  • Odpowiedz