Wpis z mikrobloga

tylko szkoda, że jest w tym trochę racji i pewnie są miejsca, w których dzieją się takie rzeczy, jak na obrazkach po prawej.


@MarianAlkoholik: Tip dla ciebie. Nawet jeśli połowa świata przejdzie na veganizm to i tak takie sytuacje będą się działy bo druga połowa będzie jadła mięso.
Ale to Ty mówisz, że paskudne są warunki przemysłowej produkcji mięsa/mleka/jaj i dlatego jesteś weganką, ale totalnie w porządku jest posiadanie sprzętu Apple, który wyzyskuje dzieci. Dla mnie to jest to samo.


@Paladin_Woodrugh: Ta też to zauważyłem u hipsterów. Wege ale iPhone jest xD
#!$%@?, że ludzie skakali z okien fabryki i musieli aż siatki zakładać, żeby nie rozplaszczali się na chodnikach, ale ważne, że krówki mają ciaśniej w zagrodach niż
@SScherzo: Wróć. Tam jest tylko 7-8 powodów bo:

Bo picie mleka przyczynia się do zabijania cieląt na cielęcinę.

to praktycznie to samo co:

Bo cielak byczek żyje tylko kilka miesięcy, podczas których tuczony jest na cielęcinę.


Dużo, mało, nie wiem. Miało być sto nie ma nawet 10. Czuje się jakby mnie ktoś przeleciał i nie zapłacił.
@otto_flick: nie, nie miało być sto. koleś pytał o powiązanie cierpienia cielaków z mlekiem, to mu odpowiedziałam. ja się z nikim licytować nie będę i w dupie mam tytuł tego artykułu. jest odpowiedź na jego pytanie i w tym celu ta strona została tu wklejona.
@thuglife: Trzeba mieć nieźle w bani, żeby łączyć z jakimś strasznym złem po całości jajka, oraz mleko. Przykładowo rodzina na wsi trzyma kilka kur tylko i wyłącznie dla jajek. Zupełnie jest to dla mnie niezrozumiałe, ale filety, udka, itd. biorą z marketu...