Wpis z mikrobloga

Spośród czterech państw, które były przeciwne relokacji uchodźców,tylko Słowacja poinformowała, że nie zastosuje się do decyzji Rady UE, podjętej w głosowaniu. Czechy, Węgry i Rumunia poinformowały, że dostosują się, choć głosowały przeciw.

Szacunek dla Słowacji. Jak widać, są jeszcze kraje, których władze nie są tchórzami.
#slowacja #imigranci #polityka
Pobierz goferek - > Spośród czterech państw, które były przeciwne relokacji uchodźców,tylko S...
źródło: comment_MFqh6XgrOXlbt42iqSWfnReqDiiZhKkh.jpg
  • 35
konflikt zbrojny? czy ty wiesz co tam się dzieje albo nie dzieje?


@eXtreme: to się dzieje, że jeden rozkaz i konflikt znowu wejdzie w gorącą fazę a sklepy z czołgami dostaną nowe dostawy i zaczną sprzedawać towary.
@eXtreme: wiem że jak zielone ludziki docisną to nas zaleją ukraincy a wtedy to my będziemy na łasce reszty Europy i ciekaw jestem czy wtedy będziesz szczęśliwy jak Czesi i Słowacja z Węgrami #!$%@? na nas położą. Tylko w niektórych ciasnych łbach nie mieści się że dyplomacja i polityka polega też na antycypowaniu i zabezpieczaniu się na wypadek czarnych scenariuszy.
@DawajMario: Ale jak będziemy wymagać to Unia nic nie zrobi tak czy siak. W Unii przewodzą Niemcy, którzy są przeciwko ustanowieniu baz NATO w Polsce. Myślenie, że ktokolwiek się nam odwdzięczy za przyjęcie uchodźców to zwykła naiwność.
Wytłumacz mi po #!$%@? Niemcy mają nam pomóc w czymkolwiek, skoro nawet działając na naszą szkodę mają zapewnioną naszą stuprocentową lojalność? Musieliby doszczętnie zgłupieć.
@RuskiHolmes: a skąd wiesz że nie zrobi? Na razie to możemy być pewni że jeżeli mielibyśmy problem to Czesi, Węgrzy i Słowacy nie kierowaliby się solidarnością tylko pierwsi rozstawiliby druty kolczaste.
Baz nie ma z podstawowego powodu - Putin zachowuje się jak nieobliczalny wariat dla którego te bazy będą pretekstem do dozbrojenia obwodu Kaliningradzkiego i wycelowania głowic w nasza stronę. A po co to nam?

A weź mi wytłumacz co takiego
@DawajMario: Nie zrobi bo już działają przeciwko nam oponując przeciwko bazom NATO w Polsce czy wcześniej budując z Rosjanami gazociągi. Wiem co zrobią, bo zrobienie czegokolwiek innego byłoby kretynizmem. Jeśli sojusznik popiera cię niezależnie od twoich działań wobec niego to jaki jest cel mu w czymkolwiek pomagać? Przecież zawsze będzie ci wierny jak pies i nie będzie chciał niczego w zamian.
@RuskiHolmes: ale jak działają przeciwko nam jeżeli bazy NATO spowodują że Putin zacznie nam robić arsenał przy granicy? Bazy w Polsce to automatyczne złamanie paktu NATO-Rosja z bodajże '98 który zobowiązywał NATO do nie zbrojenia nowych krajów członkowskich "poważnym sprzętem". A wiesz co Putin zrobi jak NATO złamie chociaż jedną umowę? Będzie miał #!$%@? na wszelkie możliwe umowy między NATO i Unią.
Ale spoko, Polska pamiętliwa, trzeba jeszcze przypomnieć Niemcom Hitlera
@DawajMario: Jestem pewien, że Niemcy protestują przeciwko tym bazom bo się boją Putina, a nie dlatego, żeby Polskę można było zostawić odłogiem jak teraz Ukrainę. Gazociąg też zbudowali obok nas dla naszej korzyści. Imigrantów z kolei wysyłają, bo w Polsce brakuje wysokiej klasy specjalistów i się martwią.
Świetne też wzniosłe i nic nie warte #!$%@? o "problemie całej Europy". Niemcy skusili uchodźców dobrym socjalem i zaczęli ściągać tam z całego świata
@DawajMario: Ale czy ty rozumiesz, że tych uchodźców przyjęlibyśmy tak czy inaczej bo głosów było w #!$%@? do kilku, tylko nie musielibyśmy po drodze pokazywać najbliższym sąsiadom, że nie ma po co nas nigdzie zapraszać, bo wszelkie ustalenia z nami nie dyktowane przez Niemców są gówno warte.

Co do pieniędzy to nie dostaliśmy ich za darmo tylko musieliśmy się dostosować do konkretnych warunków i zaleceń, a pieniądze są przeznaczane na konkretne
@goferek: A ja uważam, że polski rząd, czy tam nierząd postąpił DOBRZE (przez przypadek?), a raczej sprytnie w sprawie uchodźców, ponieważ:
1) Te 7 tys. uchodźców i tak prędzej czy później stąd wyjadą, bo socjal słaby, a ten z UE kiedyś się skończy
2) w przypadku kiedy za kilka miesięcy będziemy mieli problem nie z tysiącami a z milionami uchodźców, Polska będzie mogła powiedzieć, ze już okazała dobrą wolę, przyjęła 7
@RuskiHolmes: Aha, czyli jeżeli byśmy zrobili coś pod "najbliższych sąsiadów" mimo że sprawa przesądzona to by było fajnie a jak zrobiliśmy coś pod "najbliższego sąsiada" w sprawie w której ma poważny problem ( a przy okazji cała Europa) to jest źle?
W ten sam sposób można ocenić tych najbliższych sąsiadów w stosunku do EU. Powiedz mi kolego, co zyskały na swoim stanowisku Węgry, Czechy i Słowacja? Szacun za głośniejsze tupnięcie?

No
@mraauuu: Tylko wiesz, jak będziemy wiecznie patrzeć na teraźniejszość przez historii to okaże się że najlepiej jakbyśmy wynieśli się na koło podbiegunowe bo każdy tylko patrzy jak nas unicestwić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Węgry wyłamały się również w sankcjach Rosyjskich, więc dla mnie ten kraj w ogóle ciężko odnajduje się w jakichkolwiek uniach ze względu na aktualną politykę czubka własnego nosa.( ͡° ͜ʖ ͡°
@DawajMario: Dolicz ogromne zadłużenie polskich gmin bo inwestycje muszą być przez nie współfinansowane, wylewanie mleka, koszt wprowadzenia regulacji oraz ich ogólny koszt dla gospodarki.

A co do historii to Niemcy realizują dokładnie to co zaczęły w, bodaj 1870, czyli próbę przywództwa w Europie. Chcą osiągnąć taki sam cel jak w 39 tylko im teraz lepiej wychodzi.

Masz rację nie patrzmy na historię... Spójrzmy na gazociąg północny oraz dogadywanie się z Rosją