Wpis z mikrobloga

Szukam odpowiedniej książki


@wykoszonytrawnik: nie rozumiem - po co tyle ludzi szuka ksiazki?
Wychodzicie z zalozenia, ze "oo, przeczytam ksiazek i po ostatniej stronie - umiem dżawę i już"?

Jak znasz się na programowaniu - to Java jako jezyk to parę prostych regułek składniowych, nic więcej (taka miała być).
@edgar_k: Oczywiście. Żadna książka nie uczy programowania, potrzeba praktyki. Ale skądś tą składnie i jakieś początkowe nawyki dla konkretnego języka trzeba wziąć.
Mam wrażenie że książka jest dobrym źródłem takiej wiedzy.
Pozdrawiam.
Zamykam zamknięty temat.
Bo kiedys nie bylo internetu i tutoriali


@martinuz: poza kilkoma sprawdzonymi źródłami w większości w tutorialach są fatalne praktyki i błędy. Dla kogoś zupełnie zielonego lepsza jest książka pod warunkiem że jest w miarę nowa i po angielsku, przynajmniej książka ma opinie ludzi z branży, recenzje i wiadomo że autor ma jakieś pojęcie o czym pisze. W tutorialach, często pisanych przez hindusów, nie ma żadnej gwarancji i często jakości.
Przymierzam się do nauki javy, nie miałem wcześniej z nią doczynienia ale też nie jestem nowicjuszem w programowaniu obiektowym, najwięcej jednak czasu poświeciłem w językach z webdev.


@wykoszonytrawnik: jeżeli znasz angielski, idź na zagraniczne fora i boardy, chociażby znany przez chyba wszystkich stackoverflow. Niestety polskie fora to właśnie w 80% takie śmieszki z ego pod sam sufit.
@wykoszonytrawnik: Zejdźcie z chłopa. Ja na przykład lubię się uczyć z fizycznych książek, nawet jak są lekko nieaktualne. Jak czytam papier to mam mniej przeszkadzajek, odpoczywam po 8h przed kompem w robocie i zawsze mogę lekturę wziąć do kibelka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co do książek, to ja przeczytałem thinking in java. Jeżeli masz już doświadczenie programistyczne to może być ok, poza tym, że autor momentami robi