Wpis z mikrobloga

YAY, UDAŁO SIĘ! ^^
TL;DR: Jestem #!$%@? #!$%@? geniuszem! :3
Mój algorytm kompresji (LWM) modeli PlayCanvasa udał się z sukcesem!

Tabela wyników do zobrazowania:
- Oryginalny JSON - 4.50 MB;
- Kompresja MsgPackiem - 2.65 MB;
- Kompresja LWM - 2.55 MB;
- Kompresja LWM (SSPD) - 2.03 MB;
- Kompresja LWM (clean) - 1.60 MB;
- Kompresja GZIP - 1.27 MB;
- Kompresja LWM (clean SSPD) - 1.08 MB;
- Kompresja 7ZIP - 1.05 MB;

A teraz legenda:
- LWM - bezpośrednia reprezentacja binarna bez kompresji, jakby przetłumaczyć JSONa na binarkę (mało seksi);
- LWM (SSPD) - skompresowana reprezentacja binarna modelu (Small Size of Packed Data; bardziej seksi);
- LWM (clean) - binarka bez kompresji, ale wypieprzone dane normalek i texcoordów z meshy (docelowo nie są nam potrzebne w każdym meshu modelu używanym w tym projekcie; very sexi);
- LWM (clean SSPD) - skompresowana binarka z wypieprzonymi danymi normalek i texcoordów z meshy (almost orgasm);

A póki co to wyniki bez jakiejkolwiek kompresji floatów! Nad nimi już dziś nie posiedzę, ale orgasm będzie z dobrze zaimplementowaną kompresją floatów - docelowo chcę zejść do maksimum 70% tego, co oferują już teraz kompresje SSPD i clean SSPD <3

#gamedev #playcanvas #nieprogramowanie #chwalesie

  • 42
  • Odpowiedz
@animuss: nie jest on jednak uniwersalny, bo nadaje się do kompresowania wyłącznie modeli PlayCanvasa - algorytm wykorzystuje jego strukturę do optymalnego pakowania danych. więc może i wymyśliłem nowy algorytm, ale jest gówno wart dla zastosowań innego użytku :p
  • Odpowiedz
@MP0WER: idealnie będzie, jeśli clean SSPD osiągnie taki wynik 50% - ale 70% też mnei zadowoli, bo mam wytyczną od klienta, by ten model ważył mniej niż 1 MB.
  • Odpowiedz
więc może i wymyśliłem nowy algorytm, ale jest gówno wart dla zastosowań innego użytku


@PsichiX: to warto publikować, opisz to w artykule i wyślij do jakiegoś czasopisma, wiedza niszowa jest w cenie :>
  • Odpowiedz
@PsichiX: No to moze inaczej. Czym za jakis dluzszy czas bedziesz jezdzil?
a) PASSATEM (<20k)
b) BMW 5 2007 (<50k)
c) AUDI S5 (<100k)
d) Nie ma takiej opcji, to juz za duzo dla mnie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@PsichiX: a tam. przeciez wiadomo jakie id na sygnalitorze swiatel jakie ma RGB a reszta to nie potrzeba kolorow.
teraz tylko zalatwic papierek z badania i tyle.
  • Odpowiedz
@MP0WER: ale zdziwiłbyś się jakbym Ci powiedział ile, bo jak na moje umiejętności to mało zarabiam - firma ma problemy finansowe aktualnie i daję z siebie wszystko, by postawić ją z powrotem na nogi
  • Odpowiedz
@PsichiX: Nie lepiej ten czas zainwestowac we wlasny projekty ktore przyniosa staly bierny przychod + ewentualne bogactwo? nie jest to takie proste ale da sie.
  • Odpowiedz
@MP0WER: ależ właśnie po to robię takie rzeczy w domu, tj. po nocach jak teraz ( ͡º ͜ʖ͡º) panie, ja sobie ładnie przyszłość układam. Tylko że osiąganie tych celów wymaga w uj czasu i pracy. ale dzięki temu chcą mnie coraz większe firmy :3

  • Odpowiedz
@PsichiX: w uk na klasniecie bys mial minimum 35kola mysle. dla wymiataczy w c++ i takich ciezkich rzeczach sa zajebiste stawki, nawet do 50k / mies. oczywiscie.
  • Odpowiedz