Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi czemu tak wiele osób robi źle przysiady. Na polskim youtubie wszyscy głowa prosta. Przecież wzrok powinien być w podłogę. Dla mnie mistrz jeśli chodzi o technikę i wytłumaczenie o co w tym biega to Mark Rippetoe.
https://www.youtube.com/watch?v=yWRkBH_q_Ag
Ja się nie dziwę, że ludzie nie chcą robić przysiadów, skoro nawet na siłowniach instruktorzy nie wiedzą jak je robić.
#mikrokoksy
  • 7
  • Odpowiedz
@majkelr: Może dlatego, że większość osób robi high bar squat, który sporo się różni od promowanego przez Marka low baru? Może dlatego, że w takim przypadku patrzenie przed siebie jest prawidłowym sposobem wykonania?
  • Odpowiedz
@majkelr: Nie masz racji gościu. Na filmiku który wrzuciłeś wszyscy robią low bar squat. Sztanga umiejscowiona jest niżej co wymusza to mocniejsze pochylenie, dlatego patrzą się w ziemię. Nie wiem natomiast skąd Twoje zdanie, że patrzenie się przed siebie lub nawet do góry jest błędem.

W przypadku high bar squat, zarówno jeśli chodzi o "hybrid squat" a już zdecydowanie przy "olympic squat" poprawne wykonanie ćwiczenia uniemożliwia patrzenie w dół. Twoja (gościa
  • Odpowiedz