Wpis z mikrobloga

Mirki... Schudlem jakies 7kg dzieki ograniczeniu syfnego zarcia i regularnym posilkom. Jest troche brzucha do splaszczenia i takoz sie zastanawiam: szostka weidera czy jakis zestaw cwiczen? Zalezy mi na cwiczeniu w domu.

#mikrokoksy #abs #a6w #silownia
  • 24
  • Odpowiedz
@neo_vir: Ogólnie może Ci zabraknąć motywacji. Rób cokolwiek, brzuszki, podnoś nogi wisząc na drążku. Nie potrzeba zbytnio planu. Ot, może taki, że robisz 3 razy w tygodniu po 3 serie brzuszki. Nie warto poświęcać na początku dużo czasu, bo to się znudzi. Zaczniesz zauważasz, że nie masz czasu i chęci do robienia wielkich treningów.
  • Odpowiedz
@neo_vir: oczywiście, że Ci pomoże ale 6 weidera źle działa na stawy biodrowe i ledzwiowe. Polecam wznosy nóg na drążku. Jeśli nie dajesz rady, to Najpierw siadz krawędzią duńska na krześle łapami chwyc się jego krawędzi. Nogi mają tworzyć prosta linie wraz z reszta ciała. Powoli unos i opuszczaj nogi.
  • Odpowiedz
  • 0
@kolak68:
@jakosdajerade:
@dontonek:

Rozne artykuly na temat a6w czytalem i stad moje pytania bo zdania mocno podzielone. Np znajomy bardzo sobie chwalil, gadalem z dwoma trenerami jeszcze i obaj mieli skrajnie inne opinie, wiec pytam Was :) moze ktos zna jakis inny... Hm, system, ktory pomoze mi splaszczyc brzuch, jakis plan treningowy, cokolwiek... Poszedlbym na silownie, ale ze wzgledu na prace przez kilka miesiecy nie bede mial na to
  • Odpowiedz
@neo_vir: Ze swojego doświadczenia wiem, że takie plany potem się nudzą, bo są za długie. Najlepiej robić krótki trening 15-20 minut. Jednej rzeczy. Albo np. przed spaniem rób maksymalną liczbę brzuszków jaką zdołasz. I nie słuchaj ekspertów, że ojojoj trening na noc to zły, bo się rano nie wysrasz, nie zaśniesz czy zesikasz się w majty za dwa dni. Byleby ćwiczyć.
  • Odpowiedz
@neo_vir: Przeczytaj artykuł. Żeby zrobić brzuch musisz zrzucić tłuszcz, a nie intensywnie ćwiczyć jego mięśnie - trening jest potrzebny, ale nie jest kluczowy. Nie ma czegoś takiego jak miejscowe spalanie tłuszczu (nie spalisz go tylko z brzucha ćwicząc brzuszki), więc ogólnie najlepiej robić trening ogólnorozwojowy + dieta z deficytem kalorycznym i do tego dopiero dorzucić jakieś ćwiczenia na brzuch, ale jako dodatek. Męczenie brzucha i kręgosłupa setkami powtórzeń jest bez sensu.
  • Odpowiedz
@ParchatyNiebieskiGrzejnik: byłbym Ci cholernie wdzięczny! :)
@jakosdajerade: ja bez planu nic nie zrobię, bo muszę wiedzieć, że to co robię jest uzasadnione
@dontonek: jestem na deficycie kalorycznym, dlatego schudłem... wcześniej trochę jeszcze biegałem, ale skończyło się rumakowanie - czasu nima. Tzn do biegania chciałbym jeszcze wrócić przed zimą na jakiś czas.
  • Odpowiedz
@neo_vir: chcesz spłaszczyć brzuch robiąc ćwiczenia rozbudowujące brzuch?

a może jednak chcesz spalić tkankę tłuszczową z brzucha? no ale co ma do tego rozbudowa mięśni

dieta, dieta, dieta

  • Odpowiedz
@neo_vir: @berti: ma rację. Obwód brzucha nie zmniejszy się robiąc ćwiczenia na brzuch. To tak jakby kulturyści robili ćwiczenia na biceps żeby mieć mniejszy obwód ( )
Ogólnie jeśli chodzi ci o to tylko żeby pas byłwęższy to nie ma sensu mordować te mięśnie brzucha zwłąszcza, że jak piszesz czasu ni ma. Najlepsza będzie dobra dieta i jakaś forma aktywności fizycznej: bieganie, jazda na rowerze
  • Odpowiedz
@Barteklowca: no tak jakoś... w sensie, spalam tłuszcz a buduje się mięsień w jego miejsce... nie? :P Trochę mi majndfaka zrobiłeś :P

A interwały w domu tak żeby huku nie robić? Mieszkam w bloku, więc jakieś skakania itp odpadają :/
  • Odpowiedz
@neo_vir: no niestety brzuszkami to się tłuszczu nie spali :D
Interwały najlepiej na dworze. Przykładowo bieganie:
5-10 minut rozgrzanie
5 serii 15-20 sek sprintu 1:40-1.45 min marszu/wolnego biegu
Na koniec 5 minut chłodzenia.
  • Odpowiedz