Wpis z mikrobloga

Mirki... Schudlem jakies 7kg dzieki ograniczeniu syfnego zarcia i regularnym posilkom. Jest troche brzucha do splaszczenia i takoz sie zastanawiam: szostka weidera czy jakis zestaw cwiczen? Zalezy mi na cwiczeniu w domu.

#mikrokoksy #abs #a6w #silownia
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@neo_vir: Ogólnie może Ci zabraknąć motywacji. Rób cokolwiek, brzuszki, podnoś nogi wisząc na drążku. Nie potrzeba zbytnio planu. Ot, może taki, że robisz 3 razy w tygodniu po 3 serie brzuszki. Nie warto poświęcać na początku dużo czasu, bo to się znudzi. Zaczniesz zauważasz, że nie masz czasu i chęci do robienia wielkich treningów.
  • Odpowiedz
@neo_vir: oczywiście, że Ci pomoże ale 6 weidera źle działa na stawy biodrowe i ledzwiowe. Polecam wznosy nóg na drążku. Jeśli nie dajesz rady, to Najpierw siadz krawędzią duńska na krześle łapami chwyc się jego krawędzi. Nogi mają tworzyć prosta linie wraz z reszta ciała. Powoli unos i opuszczaj nogi.
  • Odpowiedz
  • 0
@kolak68:
@jakosdajerade:
@dontonek:

Rozne artykuly na temat a6w czytalem i stad moje pytania bo zdania mocno podzielone. Np znajomy bardzo sobie chwalil, gadalem z dwoma trenerami jeszcze i obaj mieli skrajnie inne opinie, wiec pytam Was :) moze ktos zna jakis inny... Hm, system, ktory pomoze mi splaszczyc brzuch, jakis plan treningowy, cokolwiek... Poszedlbym na silownie, ale ze wzgledu na prace przez kilka miesiecy nie bede
  • Odpowiedz
@neo_vir: Ze swojego doświadczenia wiem, że takie plany potem się nudzą, bo są za długie. Najlepiej robić krótki trening 15-20 minut. Jednej rzeczy. Albo np. przed spaniem rób maksymalną liczbę brzuszków jaką zdołasz. I nie słuchaj ekspertów, że ojojoj trening na noc to zły, bo się rano nie wysrasz, nie zaśniesz czy zesikasz się w majty za dwa dni. Byleby ćwiczyć.
  • Odpowiedz
@neo_vir: Przeczytaj artykuł. Żeby zrobić brzuch musisz zrzucić tłuszcz, a nie intensywnie ćwiczyć jego mięśnie - trening jest potrzebny, ale nie jest kluczowy. Nie ma czegoś takiego jak miejscowe spalanie tłuszczu (nie spalisz go tylko z brzucha ćwicząc brzuszki), więc ogólnie najlepiej robić trening ogólnorozwojowy + dieta z deficytem kalorycznym i do tego dopiero dorzucić jakieś ćwiczenia na brzuch, ale jako dodatek. Męczenie brzucha i kręgosłupa setkami powtórzeń jest bez
  • Odpowiedz
@ParchatyNiebieskiGrzejnik: byłbym Ci cholernie wdzięczny! :)
@jakosdajerade: ja bez planu nic nie zrobię, bo muszę wiedzieć, że to co robię jest uzasadnione
@dontonek: jestem na deficycie kalorycznym, dlatego schudłem... wcześniej trochę jeszcze biegałem, ale skończyło się rumakowanie - czasu nima. Tzn do biegania chciałbym jeszcze wrócić przed zimą na jakiś czas.
  • Odpowiedz
@neo_vir: chcesz spłaszczyć brzuch robiąc ćwiczenia rozbudowujące brzuch?

a może jednak chcesz spalić tkankę tłuszczową z brzucha? no ale co ma do tego rozbudowa mięśni

dieta, dieta, dieta

  • Odpowiedz
@neo_vir: @berti: ma rację. Obwód brzucha nie zmniejszy się robiąc ćwiczenia na brzuch. To tak jakby kulturyści robili ćwiczenia na biceps żeby mieć mniejszy obwód ( )
Ogólnie jeśli chodzi ci o to tylko żeby pas byłwęższy to nie ma sensu mordować te mięśnie brzucha zwłąszcza, że jak piszesz czasu ni ma. Najlepsza będzie dobra dieta i jakaś forma aktywności fizycznej: bieganie, jazda
  • Odpowiedz
@Barteklowca: no tak jakoś... w sensie, spalam tłuszcz a buduje się mięsień w jego miejsce... nie? :P Trochę mi majndfaka zrobiłeś :P

A interwały w domu tak żeby huku nie robić? Mieszkam w bloku, więc jakieś skakania itp odpadają :/
  • Odpowiedz
@neo_vir: no niestety brzuszkami to się tłuszczu nie spali :D
Interwały najlepiej na dworze. Przykładowo bieganie:
5-10 minut rozgrzanie
5 serii 15-20 sek sprintu 1:40-1.45 min marszu/wolnego biegu
Na koniec 5 minut chłodzenia.
  • Odpowiedz