Wpis z mikrobloga

Globalny kilmat - Sierpień 2015 najcieplejszy w notowanej historii

Kolejny miesiąc w tym roku bije rekord. Tylko styczniowi i kwietniowi się to nie udało. 2015 będzie rekordowym rokiem pod wieloma względami a napędzające się El Nino może spowodować, że 2016 będzie jeszcze cieplejszy.
#nauka #liganauki #ligamozgow #klimat #ciekawostki #swiat #mikroreklama
Pobierz Sierkovitz - Globalny kilmat - Sierpień 2015 najcieplejszy w notowanej historii

Ko...
źródło: comment_kX9pbMly5fD0SkpJlU9QoCmdzgLYaeVW.jpg
  • 66
jest tysiac sposobow na jego zazegnanie, co wiecej jest wiele takich sposobow, ktore jednoczesnie zapobiegna exodusowi oraz beda pozytywne pijarowo - czyli dwie pieczenie na jednym ogniu.


@steve__mcqueen: poproszę jeden (z wyjątkiem wymordowania) sposób rozwiązania problemu braku żywności i braku możliwości życia (tak, dobrze czytasz) - przy dalszym podnoszeniu temperatury pojawią się obszary nie nadające się do życia ssaków (w tym ludzi) - zbyt ciepłe i zbyt wilgotne jednocześnie w których
pomimo tego że ta mapka pewnie została wydrukowana na poczet globalistycznych #!$%@? to i tak najzimniejszy rejon to ten koło Irlandii, ja się pytam czy na tej #!$%@?łej wyspie zawsze musi być to co najgorsze na całej #!$%@? planecie ziemi? #!$%@?, wszędzie czerwień tylko tutaj #!$%@? niebieski. Tutaj ciepła nie będzie, nawet jak cała reszta globu będzie pustynią.
@Sierkovitz: Hura! Pani na geografii mówiła, że efekt cieplarniany to takie coś, co spowoduje, że w Polsce będzie bardzo ciepło i da się hodować pomarańcze. Od tego czasu minęło już ze 20 lat, a ja nadal czekam. Wspieram efekt cieplarniany, jak tylko mogę. Jeżdżę furami z nieprzyzwoitymi silnikami, latam samolotami ile wlezie, w życiu nie zapłaciłem bzdur w stylu carbon offset. I co? I nic. A ja nadal czekam ( ͡
@kwk200: Nie. Zimą będzie znacznie zimniej niż w klimacie śródziemnomorskim. Nie za bardzo da się to porównać. Gdyby ocieplało się tylko w Polsce to pół biedy - problem w tym, że ociepla się wszędzie co oznacza więcej energii w systemie co z kolei oznacza więcej katastrofalnych zjawsk - w naszym klimacie będzie więcej powodzi i suszy. Pierwsze zagraża infrastrukturze, drugie bezpieczeństwu żywnościowemu.
@Jade: Punkty na twoim wykresie wyznaczają odstępy rzędu 10 mln lat. Najszybsza zmiana nastąpiła w okresie 380-370 Ma i wyniosła około 5k ppm. To daje tempo 0.0005 ppm/rok. Obecna anomalia trwa 200 lat. Gdyby przyjąć tę samą dynamikę, poziom dwutlenku węgla zmieniłby się o 0.1 ppm. Tymczasem rzeczywisty przyrost to 120 ppm.
Owszem, klimat Ziemi zmieniał się w przeszłości, ale tempo obecnych zmian każe przypuszczać, że ich charakter nie jest naturalny.
@Sierkovitz: Zimo - Lato niech napiernicza, wszystko mi jedno, lubie ostre zimy, naprawde, lubie wstać o 5 nad ranem jak jest -25 ubrany w byle co, jak i mega upalne lata, wtedy czuje że żyje, szkoda tylko starszych i chorych ludzi, ktorzy nie moga sobie poradzic z kiepskimi warunkami.
No i gitara, będzie cieplej, może nad Bałtykiem będzie klimat pół-środziemnomorski. Wydłuży się okres wegetacji, nie trzeba będzie sprowadzać niektórych owoców z południa już. Tylko trzeba inwestować w infrastrukturę wodną, a nie dawać pieniądze darmozjadom na walkę z Globciem.