Wpis z mikrobloga

#emigracja #matematyka #it #programowanie #wygryw #chwalesie

Duza firm IT w uk, 40 programistow, plus ja, jedyny nietechnicznie wyksztalcony przybleda (mgr socjologii z uczelni w pl).

Pojawia sie problem w postaci napisania prostego algorytmu liczacego zasieg okregu wykrywania obiektow na mapie googla embeddowanej w mobilnej apce do Salesforce. Warunki sa uberproste, dla wartosci bazowej 1 ma przyporzadkowac liczbe 10, dla wartosci bazowej 10000 ma przyporzadkowac liczbe 1, ma tez w miare proporcjonalnie przyporzadkowywac wartosci pomiedzy 1 a 10000. Dodatkowo wartosc ktora wyciaga algorytm nie moze nigdy spasc ponizej 1.

I wiecie co? I goscie (plus jedna dupeczka po fizyce) sie mecza z tym prawie 15 minut (nie, nie z zaprogramowaniem tego w Apexie - z napisaniem samego algorytmu!), po czym przypadkiem ktos wspomina "tej, Szafa zawsze mowil ze jest dobry z excela".

Daje im gotowy algorytm po 45 sekundach spedzonych z excelem. Wielkie oczy anglików, bezcenne.
  • 23
  • Odpowiedz
@w_szafa: Problem rozwiazalem sam, bo ciapak sugerowal blad w JS co jest nieprawda, bo przed Winter '16 dzialalo wszystko ok. Okazuje sie, ze zmienila sie kolejnosc zalaczania skryptow.

Zamiast:
{!REQUIRESCRIPT("/soap/ajax/33.0/apex.js")}
  • Odpowiedz
  • 0
@rancosster: spoko, jak juz mowilem, ja nie programuje wiec wierze ci na slowo ale post w ulubionych. Ale bedzie heca jakby ci moi na to natrafili a ja im wtedy jebne twoim rozwiazaniem. "dostajesz awana #!$%@?!"
  • Odpowiedz
@w_szafa: Moze lepiej sie w to nie pchaj, az tak bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) lepiej byc bardziej po stronie biznesowej i znac troche Salesforce i pomagac, niz szukac rozwiazania takich problemow
  • Odpowiedz