Wpis z mikrobloga

#emigracja #matematyka #it #programowanie #wygryw #chwalesie

Duza firm IT w uk, 40 programistow, plus ja, jedyny nietechnicznie wyksztalcony przybleda (mgr socjologii z uczelni w pl).

Pojawia sie problem w postaci napisania prostego algorytmu liczacego zasieg okregu wykrywania obiektow na mapie googla embeddowanej w mobilnej apce do Salesforce. Warunki sa uberproste, dla wartosci bazowej 1 ma przyporzadkowac liczbe 10, dla wartosci bazowej 10000 ma przyporzadkowac liczbe 1, ma tez w miare proporcjonalnie przyporzadkowywac wartosci pomiedzy 1 a 10000. Dodatkowo wartosc ktora wyciaga algorytm nie moze nigdy spasc ponizej 1.

I wiecie co? I goscie (plus jedna dupeczka po fizyce) sie mecza z tym prawie 15 minut (nie, nie z zaprogramowaniem tego w Apexie - z napisaniem samego algorytmu!), po czym przypadkiem ktos wspomina "tej, Szafa zawsze mowil ze jest dobry z excela".

Daje im gotowy algorytm po 45 sekundach spedzonych z excelem. Wielkie oczy anglików, bezcenne.
  • 23
@w_szafa: Plusik za Salesforce i za rozkmine ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak w ogole to od prawie roku jest boom na Salesforce, wiem bo dostaje codziennie oferty pracy, takze nie jest to niszowe jezeli interesuja cie CRMy w chmurze. Masa firm w sektorze bankowosci czy sprzedazowym sie na to przerzuca, bo zapewnia automatyzacje wielu procesow biznesowych i wszystko mozna dopasowac do swoich potrzeb, do tego nie interesuje
@rancosster: ha, wiem że oni się reklamujo jako "numer jeden CRM na świecie", ale na ile klienci też tak uważają? Ciężko stwierdzić. W ogóle próbowałem się załapać na Dreamforce w san francisco który właśnie trwa, ale niestety pojechał tylko MD z szefem softwaru... a szkoda. No w każdym razie łapię co się da i sam co prawda nie piszę nic w Apexie ale wiedze z użytkowania SF mam całkiem niezłą -
@w_szafa: Klienci uwazaja na tyle, na ile programista jest w stanie dopasowac to do ich potrzeb, jak jest dobry team to nie ma z tym problemu, chyba ze dobija sie do limitow. A zamiast Dreamforce to oni niech lepiej poprawia bugi z Winter '16 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoja droga wprowadzili te swoje Lightning Components w koncu co de facto jest ich odpowiedzia na uzywanie Angulara w
@w_szafa: Tak przez Winter '16 w release notes jest napisane, ze {REQUIRESCRIPT} nie bedzie dzialalo przy ladowaniu strony, tylko np. po kliknieciu na przycisk, ale nie dziala, nie laduje ajaxowych toolkitow connection.js i apex.js w ogole, sypie alertem javascriptowym i w konsoli sforce is not defined.