Wpis z mikrobloga

@pawelcar:

Bo powiedzenie, że jestem zabawny bez podania argumentów czyni Ciebie równie zabawnym.


No ale co ja mam ci wytłumaczyć, całą politologie mam ci wyłożyć w jednym komentarzu? Na każde działanie jest reakcja ze zdwojoną siłą, my jesteśmy tylko malutkim trybikiem któremu silniejsze państwa pozwoliły łaskawie brać udział w jakiś podstawowych działaniach na arenie narodowej, jesteśmy zależni od Niemiec czy ci się to podoba, czy nie, i jeżeli będziemy za bardzo
@ruszka: To, że jesteśmy w #!$%@? położeniu zawdzięczamy tylko i wyłącznie naszym rządom i proszę Cię nie mów, że nie. Jak Niemcy mają nas brać na poważnie, skoro wszystkich naszych wspaniałomyślnych polityków mają w malutkiej kieszeni blisko dupy. Powiedz mi więc, dlaczego taki Orban, z mniejszego wydawałoby się Państwa może przeciwstawić się Angeli i posypać cały jej dotychczasowy plan. Właśnie za sprawą zamknięcia granic przez Węgry niemiaszkowy plan się rypnął. Jakoś
@pawelcar:

To, że jesteśmy w #!$%@? położeniu zawdzięczamy tylko i wyłącznie naszym rządom i proszę Cię nie mów, że nie.


Czytanie ze zrozumieniem:

nie oznacza to, że nas rząd jest dobry, bo jest #!$%@?,

Powiedz mi więc, dlaczego taki Orban, z mniejszego wydawałoby się Państwa może przeciwstawić się Angeli i posypać cały jej dotychczasowy plan. Właśnie za sprawą zamknięcia granic przez Węgry niemiaszkowy plan się rypnął. Jakoś nie widzę lecących w
@Powerwafel: Dzięki, o to chodziło. Mi się nie udało znaleźć. Bardzo miękkie to moim zdaniem. Musimy być prześmieszni próbując to naśladować.
@pawelcar: No ja widząc jakość tłumaczenia google stwierdziłem, że pewnie wymowa tak samo do bani. Ale wyżej jest ładnie powiedziane przez Węgra.
@Kontestator:

Musimy być prześmieszni próbując to naśladować.

Ponoć Węgrzy są dosyć purystyczni jeśli chodzi o mówienie przez obcokrajowców.
Łatwiej jest mówić po Węgiersku jak się zapamięta zasadę że trzeba akcentować na pierwszą sylabę. Od razu łatwiej :)
nie, nie okupują


@sermaciej: Formalnie ze względu na powojenne porozumienia nie, jednakże moim zdaniem Czesi na nie nie zasługują. Mimo iż całkowicie krytykuję sposób zajęcia "zaolzia" w 1938 r. przez stronę Polską to pragnę zwrócić uwagę na kilka faktów.
1. W 1919 r. Czechy łamiąc wcześniej swoje własne postanowienia zaatakowały Polskę wkraczając aż po Skoczów, mordując m.in. polskich jeńców wojennych. Należy podkreślić, że ich dalekim celem było podbicie dawnych historycznych ziem
@Zatwardzenie: Całkowicie się z Tobą nie zgadzam, ponieważ raz, że większość Polaków czeski naród lubi. Dwa to Czesi sami do końca nie wiedzą za co Polaków nie lubią. Po raz kolejny rozbiję kilka rzeczy które zaobserwowałem bez głębszej analizy.
1. W latach 1990-2010 niechęć Czechów do Polaków była niewielka lub mocno ukryta.
2. Rozwinęła się na nowo dzięki aferom solnym przy silnym współdziałaniu propagandy po stornie Czeskiej. Z powodu polskiej soli
większość Polaków czeski naród lubi


@Tytanowy: zgodzę się.

Dwa to Czesi sami do końca nie wiedzą za co Polaków nie lubią


@Tytanowy: nie zgodzę się.

Moim skromnym zdaniem zdaniem Czesi odczuwają historyczne kompleksy wobec Polaków


@Tytanowy: zgadzam się.

Nigdy nie miałem serca pytać o stosunek do całkowitego poddania się III Rzeszy bez jednego wystrzału, więc nie wiem co o tym myślą.


@Tytanowy: Miałem okazję usłyszeć ze słów jednego
@Tytanowy: na szybko spytałem kilku czechów na czacie, zadałem im pytanie: "Jaki jest Twój stosunek do historycznej decyzji o wydaniu swój kraj kapitulacji Trzeciej Rzeszy?"

1. tak to melo byt
2. (můj postoj zní: je mi to u P...). ;)
3. uvolnění ?
4. To je docela komplikovaná otázka a je na ni stejně komplikovaná odpověď. Nicméně není uplně dobře formulovaná... A dalo by se to hodně zjednodušit. Nicméně můj postoj
@Zatwardzenie: To jak już tak sobie gadamy po nocy, to wspomnę jak ok. 3 miesiące temu jakiś dziadek na Slezku przysiadł się do mojej ekipy i wywiązała się mniej więcej taka rozmowa:
- Można się dosiąść, Polacy?
- Jasne siadaj pan, tak Polacy.
- (Siada) a to dobrze, bo nie lubię Polaków.
- Dlaczego?
- A, bo wie pan... inwazja w 68 r.....
- No tak rozumiem to wstydliwe dla Polski...,