Wpis z mikrobloga

@szymon_jude: W tym okresie Czesi byli bardzo wrodzy Polsce. Łamiąc umowy zaatakowali zbrojnie Śląsk, wbrew zawartym porozumieniom nie pozwolili na przewóz broni z zachodu do Polski (w Niemczech trwała rewolucja), podczas bitwy warszawskiej przekabacili zachodnich notabli w związku z czym na Śląsku Cieszyńskim nie odbył się plebiscyt, a Czechy do dzisiaj okupują zajętą wtedy część Księstwa Cieszyńskiego.
  • Odpowiedz
@szymon_jude: stąd też wzięła się ta cała awantura z Zaolziem, którą nam do tej pory niektórzy (np. Rosjanie w kontekście 17 września) wypominają. Polacy zgodzili się na oddanie im tego terenu pod warunkiem przepuszczenia broni, a oni mimo zgody tego nie chcieli robić.
  • Odpowiedz
@Bobikkv7: Węgrzy nadal pozostają najlepszymi sąsiadami, szkoda, że mamy władze, które o tym zapominają. Mając władze, sam bym w chwili obecnej posłał Węgrom odziały policji i wojska, aby wzmocnić ich granice i pokazać, że nadal mogą na nas liczyć. Niestety nie mogę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ruszka: Jak rozumiem Węgry były mądrzejsze od naszych władz i nie mają odpowiednika ustawy 1066, na mocy, którego może do nas wjechać właśnie policja i wojsko 'zaprzyjaźnionego' kraju. Uwierz mi, że spora liczba zwykłych Polaków rządziłaby lepiej niż w chwili obecnej 'Frau Digger w granicach prawa' :)
  • Odpowiedz
@ruszka: Ja po prostu zapytałem czy węgry podpisały ustawę o bratniej pomocy, bo faktycznie nie jestem tego świadom. I co Cię bawi, że istnieje duża liczba Polaków, którym zależy na dobru tego kraju i lepiej prowadziliby politkę tego kraju, czyt. nie wchodzili w dupę Niemcom. Wytłumacz mi, w takim razie co takiego jest zabawne.
Bo powiedzenie, że jestem zabawny bez podania argumentów czyni Ciebie równie zabawnym.
  • Odpowiedz