Wpis z mikrobloga

Wielu Mireczków pyta od czego zależy wysokość składki OC. W takim razie wrzucamy link do naszego artykułu dla Gazety Prawnej odnośnie czynników wpływających na ceny OC.

Są tam podane czynniki, które mają największy wpływ i od których głównie zależy wysokość Waszej składki za ubezpieczenie OC :) Do przeczytania na szybko, aby być w temacie jak to wygląda.

Pozdro i szerokości (i taniego OC)! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #samochody #ubezpieczenia #mfindmirkom
Pobierz mfind - Wielu Mireczków pyta od czego zależy wysokość składki OC. W takim razie wrzuc...
źródło: comment_CUzXFIVpK2ascaDj2G0IkJdYAqjxO5eT.jpg
  • 14
@mfind: mam pytanie jak już tu jesteś. Podczas kupowania OC pytali mnie m.in. ile rocznie będę robił przebiegu. Czy jeśli powiedziałem, że 10 tys. a będę robił po 30 tys. mogą robić jakieś problemy?
i rozumiem, zgodnie zresztą z treścią artykułu, że żadnego wpływu na wysokość stawki to nie ma?


@3mielu: Dla niektórych ubezpieczycieli ma, ale często znikomy. Tak jak wyżej pisałem podaliśmy czynniki, które mają istotny wpływ na wysokość składek :)


@szaremyszki: O co konkretnie chodzi? :P
@mfind: Większa pojemność silnika zazwyczaj przekłada się na większy przebieg pojazdu. Wiadomo, im więcej przejechanych kilometrów tym matematycznie wyższe ryzyko wypadku.

takie dwa zdania z artykulu. przeciez to totalnie bezsensu. To nie auta maja wypadki tylko ludzie wiec jak mozna przymierzac te dwa parametry do siebie i robic z tego jakis wspolczynnik do obliczania stawki. Mam 6 aut, dwa 1.2 , jedno 1.4 , 2.5td 4.2tdi i small blocka. Robie okolo
@szaremyszki: Jest to jedna z teorii, inna np. jest taka, że większa pojemność silnika to tym samym bardziej dynamiczne auto, a jak bardziej dynamiczne to znaczy, że służy do szybszej i bardziej brawurowej jazdy. Ubezpieczyciele mają swoje własne wzory na obliczanie ryzyk poszczególnych czynników :) Jednak dla pewności zapytam autorki czy to jest potwierdzone info z konkretnego TU.
@Zaybatzu: No prawie że :P Numeru buta głównego kierowcy jeszcze nie trzeba :P Chociaż w sumie dziwne, bo chyba logiczne, że im większy but tym cięższa noga, a co za tym idzie wyższa prędkość i ostatecznie szkodowość :P