Wpis z mikrobloga

Mam jakieś ~3000zł i chcę złożyć stacjonarnego. Udało mi się złożyć taką listę:
890 | Intel i5 4590
260 | Kingston DDR3 HyperX Beast CL11 8192 MB 2400 MHz
270 | Corsair CX Series 500W ATX, Modular, 80 P
650 | Płyta Głowna Z97-K/USB3.1
200 | Dysk Twardy 1TB Hitachi SATA
POSIADAM | Dysk SSD 120GB
220 | Obudowa SilentiumPC Gladius M35 Pure Black
75 | A4TECH KV-300H
700 | Monitor 25 LG 25UM55 LED

Razem: 3265
Bez karty graficznej, ją postaram się kupić na święta:) (prawdopodobnie GTX960, jeśli będzie nieźle z kasą GTX970)
W każdym razie, chcę złożyć kombajn.

Jakieś sugestie? :)
#komputery #informatyka
  • 12
@wykoszonytrawnik: ten monitor miał taką wadę, że przy wyświetlaniu pewnych barw występowały jakieś dziwne poprzeczne zakłócenia. najlepiej to było widać przy jednolitym tle. jako, że kupowałem przez morele to od razu zgłosiłem to do nich. dostałem nowym po ponad dwóch tygodniach. ten nowy też ma podobną wadę, ale jest bardzo mało zauważalna dlatego póki co nie zgłaszałam. jak się zacznie pogarszać to będę reklamować.
z praktycznych rzeczy to z tego co
@wykoszonytrawnik:

http://www.morele.net/inventory/info/1rkSpn/ - Moja propozycja w kwocie do 3k.

i5 4460 zamiast 4590 - Praktycznie żadnej róznicy oprócz 100mhz i 100zł w cenie =.=
B85-G43 zamiast z97 - Nie potrzebujesz płyty z chipsetem z97 do procesora z zablokowanym mnożnikiem (Btw na b85 spokojnie mozna podkrecic "K" do granic .)
Crucial 1600 cl9 - Dual - Zamiast 1 kosci 8gb (roznica pomiedzy 1600 a 2400 jest imho marginalna, ram nie jest bottleneckiem
@Nazirek: Dzięki za odpowiedź. Twoje propozycje bardzo się przydadzą:)
Widzę, że masz pojęcie. Mam do Ciebie zatem pytanie, najpierw zaznaczę, że nie zależy mi na grach. Na tym sprzęcie, chciałbym pracować na kilku maszynach wirtualnych (windows 10 gospodarz, linux, freebsd... na wirtualnych). Więc, czy polecasz kupowanie mocniejszego procesora? W tym praca na rozbudowanych IDE (phpstorm, visual studio, czasem photoshop itd).
@wykoszonytrawnik:
Powiedz mi , czy więcej niż 70% czasu będziesz spędzał na zastosowaniach profesjonalnych ? To będzie głowny komputer do pracy , czy też do zastosowań multimedialnych ? Umiesz podkręcać, masz na to ochotę ?