Wpis z mikrobloga

Ktoś napisał dzisiaj na mirko, że PiS chciało zakazu sprzedaży prezerwatyw. Poszukałem w google i szczęśliwie okazało się, że nie mieli aż tak, hmmm, prolajfowych pomysłów - chcieli tylko ograniczenia sprzedaży. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niemniej trafiłem na kilka artykułów z czasu ich rządów i... Ach, wspomnień czar. Wspomnień, które niedługo wrócą jako koszmar. Oto jak na sprawy seksu, związków i antykoncepcji zapatrywał się PiS wraz z przystawkami:

Prezerwatywy powodują bezpłodność

Kilkudziesięciu posłów PiS i LPR pracuje nad projektem ograniczającym używanie tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw. Posłowie chcą, by na każdym opakowaniu pojawiły się przestrogi podobne do tych, które umieszczane są na papierosach.

- Polska rodzina jest zagrożona, bo mamy mało urodzeń. A prezerwatywy są jednym z tych zagrożeń - twierdzi Anna Sobecka z LPR.

- Antykoncepcja rozregulowuje organizm kobiety i prowadzi do niepłodności - alarmuje z kolei Marian Piłka z PiS. Walczący z antykoncepcją poseł Piłka podpiera się badaniami, które mają świadczyć o tym, że m.in. prezerwatywy zwiększyły niepłodność u kobiet. Resort zdrowia nie wyklucza, że się w tą akcję włączy.


Prezerwatywy tylko dla dorosłych

Sklepy w całym kraju dostały pismo od rzeczniczki praw dziecka Ewy Sowińskiej. "W opinii rzecznika sprzedaż małoletnim produktów, które przeznaczone są do czynności, które dla osób w tym wieku uznawane są za niemoralne, może przyczynić się do zaburzenia prawidłowego rozwoju dzieci" - napisała rzecznik. Sowińska prosiła tym samym sieć Rossmann o "podjęcie działań mających na celu skuteczne zabezpieczenie prawa dzieci do ochrony przed demoralizacją".



Seks dozwolony dopiero po 18-ce

Stosunek płciowy z Polakiem poniżej 18 roku życia ma być zabroniony - tak chce Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska.

"Ochrona praw dziecka zaczyna się od momentu poczęcia, a kończy wraz z osiągnięciem pełnoletności. Ustawodawstwo nie do końca wprowadza tę zasadę w życie, np. w odniesieniu do kwestii zachowań o charakterze seksualnym (...). Jak wiemy, przed częścią czynów dzieci są chronione jedynie do 15 roku życia" - przekonywała Sowińska.


Homoseksualiści nie mogą być nauczycielami i sportowcami; SB-cy mogą być natomiast arcybiskupami

Kilka miesięcy później [Sowińska] wystąpiła w obronie dorosłego: abpa Stanisława Wielgusa. W liście do papieża napisała o ataku "laicko-masońskich środków masowego przekazu", a w imieniu "wiernego Bogu ludu polskiego" wybaczyła arcybiskupowi ewentualne chwile słabości. Wiosną zeszłego roku chciała stworzyć listę zawodów, których nie powinni wykonywać homoseksualiści - chodziło m.in. o nauczycieli i instruktorów sportowych.


Teletubisie promują homoseksualizm

Sowińska ma na swoim koncie już kilka kontrowersyjnych pomysłów. Jej nazwisko zapadło Polakom w pamięć po tym, jak rzeczniczka zapowiedziała kontrolę czy serial dla dzieci "Teletubisie" nie promuje homoseksualizmu. Jej wątpliwości budziła damska torebka noszona przez Tinky Winky, jednego z bajkowych stworków.


Kobiety w ciąży nie powinny oglądać filmów akcji, bo te wywołują ADHD u ich przyszłych dzieci

Kobiety w ciąży - zdaniem Ewy Sowińskiej - powinny starannie dobierać muzykę, jakiej słuchają. "Musi zawierać harmonię dźwięków" - doradza rzecznik.

Jeszcze ważniejsze są według niej filmy oglądane przez przyszłe mamy w kinie i telewizji. "Często można spotkać kobiety w ciąży na filmach z wysokim poziomem agresji i mocnych scen. Myśląc o stresie osoby dorosłej, czego można się spodziewać od zalęknionego dziecka pod sercem matki? Przecież ono, nawet jeżeli narodzi się o czasie, nie będzie spokojnego usposobienia, sprawi wiele kłopotów rodzicom, jak choćby trudności w zasypianiu lub nadpobudliwość psychoruchową (ADHD)" - ostrzega rzecznik.


Źródła: # # # #

#bekazprawakow #bekazpodludzi
#neuropa #4konserwy #duda
#lgbt #homoseksualizm #seks #medycyna
#truelolcontent #rakcontent
  • 24
@alkan: No ja też to pamiętam. I wiele innych rzeczy. Ale sytuacja jest taka: ludzie głosują na PiS bo nie chcą PO (tak jak wykopki teraz nie chcą), inni głosują na PO bo boją się PiS. Głosowanie na kogoś, kto może nie wejść do sejmu, oznacza de facto wsparcie partii, które wygrywają, więc ludzie wolą już oddać głos na PiS lub PO. Wybór między dżumą a cholerą.

Prorokuję, że jak PiS
@alkan: Nie widzę w tym co napisałeś nic poza typowym straszeniem PiSem. Ktoś "uważa", "pracuje", "powiedział", "posłowie chcą". Jak chcesz się czepiać to mów o konkretach. Jakie ustawy zostały przegłosowane? Ktoś ci zakazał antykoncepcji? wprowadził kary za nie chodzenie do kościoła? co się takie strasznego stało? Bo to, że media wyłapywały każdą głupią wypowiedź, przekręcając ją przy tym 6 razy nijak się ma moim zdaniem do podwyżki vat, podwyżki podatku gruntowego,
Przytoczyłeś dwie wiadomości czepiające się wieku od którego można uprawiać seks, a jakoś w tęczowej Kalifornii ten wynik wynosi 18.


@marc1027: A w równie tęczowej Hiszpanii wynosi mniej. Na obronę tej pani masz do zaoferowania tylko tyle, że znalazłeś jeden stan w USA, gdzie jest taki wiek?

Each U.S. state (and the District of Columbia) has its own age of consent. Currently state laws set the age of consent at 16,
słyszałeś ten wywiad w którym sowińska >zapowiedziała kontrolę< teletubisiów czy po prostu łykasz wszystko jak pelikan?


@e-satan: Pelikany, wszędzie pelikany. Wszyscy ciągle atakują PiS, nawet 8 lat wstecz. :) Nie pamiętam, czy oglądałem (czytałem?) oryginalny wywiad, bo sprawa jest już bardzo stara. Natomiast słowa tej rzeczniczki z pewnością nie były przekręcone, bo pamiętam, jak sama później się tłumaczyła, że nie wie, co jej strzeliło do głowy, że powiedziała coś takiego. Naprawdę,
Nie widzę w tym co napisałeś nic poza typowym straszeniem PiSem. Ktoś "uważa", "pracuje", "powiedział", "posłowie chcą". Jak chcesz się czepiać to mów o konkretach.

To, że jakaś głupia baba ma problem z torebką teletubisia nie ma żadnego wpływu na moje życie, a jeśli ktoś się tym przejmuje to znaczy, że ma za dużo wolnego czasu


@Patryk7975: Ale to moja wina, że PiS-owcy rządzili tylko dwa lata i nie zdążyli wprowadzić
@alkan: nie wybielam pisowców, nie jestem sekciarzem. Odpowiedz na proste pytanie: Słyszałeś ten wywiad?

Ok ułatwię Ci zadanie bucu: Znajdź zapis audio tego wywiadu i wrzuć go tutaj.
@e-satan: Proszę bardzo. Fragment oryginalnego wywiadu dla tygodnika Wprost. Niestety w Internecie dostępny jest tylko urywek, ale specjalnie dla Ciebie mogę się przejść do biblioteki i skserować stary numer. #

- Słyszałam o tym problemie. Sprawa jest niezwykle delikatna, bo ta bajka jest wyjątkowo przez dzieci lubiana. Mnie się zdarzyło kiedyś obejrzeć jeden z odcinków i muszę przyznać, że te postaci wydały mi się bardzo sympatyczne. Jest jednak prawdopodobnie problem
@alkan: tak, przekręciłeś. chodzi mi o to w jakim tonie była przeprowadzona rozmowa i co sugerowała pani 'redaktor'. masz ten zapis audio czy będziesz się posiłkował przedrukami? bo ja równie dobrze mogę stwierdzić, że korwin twierdzi, że hitler nie wiedział o holokauście. to jak? szukasz audio, żeby potwierdzić zasłyszaną tezę?
@e-satan: Skąd mam wziąć (lub wziąść, jakby to powiedziała posłanka Pawłowicz) zapis audio wywiadu dla gazety? Wywiad był opublikowany w tygodniku, więc to nie jest żaden przedruk, tylko fragment wywiadu dla Wprost podany na stronie Wprost. Nie da się być bliżej źródła.

A co do tonu: teraz będziesz mnie przekonywał, że w sumie to nie powiedziała nic złego, bo mówi pełnym zdaniami i używa sformułowania "promowanie homoseksualizmu" zamiast "hurr
@alkan: był zapis audio tego wywiadu, był często puszczany min w radio. teraz go już nie znajdziesz, jak już to samą wypowiedź sowińskiej, bez pytań i sugestii nowickiej. nowicka, trochę w formie żartu, trochę w formie podpuchy zasugerowała, że jeden z potworów jest male a nosi torebkę. sowińska, śmiejąc się, odpowiedziała, że jeśli tak, to powinny tą sprawę zbadać odpowiednie służby.

Za wiki: "W maju 2007 tygodnik „Wprost” zamieścił wywiad z
o tym, że może być to jakiś homoseksualny podtekst dowiedziała się od pani redaktor.


@e-satan: No nie do końca. To, co podałem, to dokładny cytat z niej w wywiadzie dla Wprost. Wyraźnie widać, że to ona mówi o homoseksualizmie Teletubisiów: W pierwszej chwili pomyślałam, że ta torebka musi temu teletubisiowi przeszkadzać. Taki balast niepotrzebny. Później się dowiedziałam, że w tym może być jakiś ukryty homoseksualny podtekst.

A przy okazji, duda