Wpis z mikrobloga

Osoby, które sugerują, że #bitcoin nie powinien mieć gwałtownych zmian kursu, są jak mityczny Prokrust, który docinał kończyny osób zbyt wysokich i rozciągał zbyt niskich aby dopasować do swojego idealnego łoża. - Nassim Taleb, w swojej książce Antifragile, porusza temat współczesnej obsesji na punkcie niwelowania zmienności w każdym obszarze życia. Polecam #lektura #ekonomia #kapitalizm
  • 19
@Cheater: BTW przeczytałem tę recenzję. Nie ma w niej nic poza zarzutem o styl książki. tzn. jej popularnonaukowy charakter. Trochę ją boli, że krytykuje środowisko naukowe i nie podoba się jej, że Nassim jest anarchistą. No wspaniała krytyka.
@Cheater:

Monika Köppl-Turyna, PhD, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu ...


Nassim też ma PhD i co z tego, i raczej dużo więcej osiągnięć naukowych, więc ten tego
Generalnie posiłkowanie się autorytetem tytułu naukowego jako argumentem jest słabe. Poza tym jeżeli miałaby choć trochę szacunku do siebie to by nie publikowała nic w lewackim brukowcu.

Przyznam, że bawi mnie furia lewaków z powodu tej książki. Generalnie poczytaj sobie biografię samego Taleba i
@maniakbitcoin: zaufanie??? Przestań, wahania to błogosławieństwo! Gospodarka wolnorynkowa poprzez właśnie wahania sama reguluje się, koryguje błędy i pozbywa raka. Regulacje i ingerencje sztuczne to rak ponieważ ludzie uważają, że są mądrzejsi od naturalnych procesów gospodarczych i nie pozwalają na samooczyszczenie.
Ludzie mają całkiem mylne pojęcie co jest naturalną rzeczą w ekonomii a co nienaturalnymi regulacjami powodującymi patologie i załamania gospodarcze właśnie poprzez takie pseudo wspaniałe teorie, modele ekonomiczne i takich szarlatanów
@pawlo74: naturalną rzeczą w ekonomii nie są wahania +10% / -10% a że takie występują odpowiada za to zaufanie do BTC, jak wzrośnie to te wahania spadną i btc stanie się bardziej użyteczne, co innego jest nadmuchanie się rynku o +1000% i potem tego korekta a co innego dzienne wahania rzędów +10/-10% . Jasne że rynek musi pozostać wolny inaczej będziemy mieli taką sytuację jak w ciągu najbliższych 5 lat -
@maniakbitcoin: bitcoin to jest laboratorium prawdziwego wolnego rynku i możliwość nauki od nowa jak powinna funkcjonować gospodarka. Wahania z czasem będą coraz mniejsze a sam bitcoin stanie się nieatrakcyjnym narzędziem dla spekulacji co już powoli dzieje się zauważamy dużo mniejsze wahania a spekulanci przerzucają się na inne coiny żeby zarobić więcej.
Jeżeli wiesz jak powinien funkcjonować rynek nic Cię nie zaskoczy i jesteś przygotowany na wszystko. Problem z ludźmi jest taki,
Tak właśnie działa ten system sztucznie stworzony, ja nazywam go rakiem ludzkości ponieważ on jest jak nowotwór, nieuleczalny. To jest jasne chyba dla każdego, że nie można wyjść z zadłużenia zadłużając się bardziej.
To tak jak narkoman nie może wyjść z nałogu dopóki nie odstawi narkotyków. Ich rozwiązaniem nałogu jest podawanie narkomanowi coraz większej dawki narkotyków. Zgadnijcie co w ostateczności stanie się z narkomanem po takiej kuracji?

Debt Expansion Hit EPIC New
p.....4 - Tak właśnie działa ten system sztucznie stworzony, ja nazywam go rakiem lud...
@Cheater: Chcesz powiedzieć, że gospodarka rosyjska to słaby przykład to hmmm. Nie wiem co powiedzieć. Specjalnie nie brałem jakiejś egzotycznej waluty, typu Afryka czy Boliwia ale co masz do Rubla? Mała kapitalizacja może? a może nie ma oparcia w żadnym surowcu? a może Państwo słabe militarnie? Skoro Rubel ma takie wahania a jest walutą jednego z największych Państw na świecie to wahania BTC, którego używają entuzjaści jakoś mnie nie martwi zbytnio.