Wpis z mikrobloga

Przyszła #nocnazmiana, więc czas na #creepystory.

Poniżej zdjęcie, które zrobiłem na dworcu Martha w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, 30 metrów pod ziemią.

Czy Wy też widzicie twarz wyłaniającą się z tunelu?

Powiecie, że mgła przypadkowo się tak ułożyła, OK. Tylko... w tym miejscu nie było mgły. Następne zdjęcie zrobiłem piętnaście sekund później i tunel jest zupełnie czysty.

Dodatkowo do tego miejsca prowadził dziwny tunel, cały czarny, zupełnie bez echa (to rzadkość w tunelach MRU). Trochę się z kumplem schizowaliśmy, wspominaliśmy "złe tunele" z Metro 2033, i później pół nocy nie spałem ;) Faktem jest, że dziesięć metrów pod ziemią, w ciemnych i zimnych korytarzach, panuje specyficzny klimat...

#creepy #duchy #opuszczone #urbanexploration #militaria #militaryboners #ciekawostki

Więcej o duchach w MRU, oraz fotorelacja z wypraw tutaj
artem91 - Przyszła #nocnazmiana, więc czas na #creepystory.

Poniżej zdjęcie, które...

źródło: comment_0udPdDG6fTulBcd1wWzMIwOg0ZZFhPPH.jpg

Pobierz
  • 19
@artem91: A podobnie dziwną mgłę widziałem jak kiedyś pracowałem przy sprzątaniu podziemi katedry polskiej we Lwowie. To było straszne uczucie. Też miałem opory żeby tam wchodzić spowrotem ale w końcu wróciłem:)
@artem91: para na obiektywie. Ten tunel faktycznie fajny ale fajniejsze są te tunele na samym końcu MRU. Wąskie a dołem płynie rzeka z kamieniami XD

@epll: słyszałem, że na A64 fantastycznie wychodzi się po burzy - ponoć mgła jest tak gęsta, że nie widać własnych stóp. Miałeś okazję sprawdzić? :)
Ja dobrze wspominam tunele za Nordpolem, te do niedawna zalane (foto poniżej). Straszne glutowisko. A w ogóle to jakbyś mógł polecić jakieś miejsca, to chętnie przyjmę, może jeszcze czegoś nie znam :D

A co do pary, nie wykluczam żadnych sensownych teorii (jak widać w zalinkowanym wpisie),
artem91 - @epll: słyszałem, że na A64 fantastycznie wychodzi się po burzy - ponoć mgł...

źródło: comment_b4PxmyZaxZtcqnJgq0jmrTmEnSESyfrE.jpg

Pobierz
@artem91: Byłem jak pogoda na górze była ładna ale i tak duża część była za mgłą. Polecam ten "bunkr" (panzerwerk czy jak to tam się pisze) z moździerzem. Bardzo fajnie zachowany.
@Stefanescu: to kompletnie nie wygląda na zaparowany obiektyw. Zdjęcia robione z zaparowanym obiektywem też mam i są przede wszystkim rozmyte, niewyraźne - tutaj ta mgła ma "głębię". Jeśli wyjaśniać sprawę rozumowo, to bardziej bym się skłaniał ku nagłemu powiewowi i chwilowej, ulotnej mgiełce. Ale nie wiem no, jestem humanistą, wolę "czucie i wiarę" ;)